Üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi ilə görüş olub
10 yanvar, 2025Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Mirzə Ələkbər Babayevlə onlayn görüş keçirib.
Komitə sədri müsabiqənin mentorluq proqramını uğurla başa vurması münasibətilə qalibi təbrik edib və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb. Görüş zamanı gələcəkdə komitə ilə əməkdaşlığın davam etdirilməsi vurğulanıb, mentorluq proqramı çərçivəsində əldə olunmuş nəticələr barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Müsabiqənin qalibi Mirzə Ələkbər Babayev öz növbəsində mentorluq proqramı müddətində ona göstərilən dəstəyə görə minnətdarlığını bildirib, qazandığı bilik və təcrübənin faydalı olmasından məmnunluğunu ifadə edib.
Xatırladaq ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Prezident İlham Əliyevin 2019-cu il 26 iyul tarixli Sərəncamına əsasən təsis olunub. Müsabiqə intellektual səviyyəsi və idarəçilik keyfiyyətləri yüksək olan perspektiv rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsi, dəstəklənməsi və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılması məqsədi daşıyır.

Состоялась встреча с победителем третьего конкурса “Yüksəliş”
Председатель Государственного комитета по работе с диаспорой Фуад Мурадов провел онлайн встречу с победителем третьего конкурса “Yüksəliş” (Восхождение) Мирзой Алекпером Бабаевым.
Председатель комитета поздравил победителя с успешным завершением менторской программы конкурса и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности. В ходе встречи говорилось о продолжении в дальнейшем сотрудничества с комитетом, состоялся обмен мнениями о результатах, достигнутых в рамках менторской программы.
Победитель конкурса Mирза Алекпер Бабаев в свою очередь поблагодарил за поддержку, оказанную ему в период менторской программы, выразил удовлетворение тем, что накопленные знания и опыт будут полезны.
Напомним, что конкурс “Yüksəliş” учрежден на основании Распоряжения Президента Ильхама Алиева от 26 июля 2019 года. Конкурс преследует цель выявления, поддержки перспективных руководящих лиц с высоким интеллектуальным уровнем и управленческими навыками и создания в стране банка кадровых резервов.