Komitə sədri İtaliyaya səfəri çərçivəsində Luici Mariya Vinyali ilə görüşüb
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov İtaliyaya səfəri çərçivəsində Xaricdəki İtaliya Vətəndaşlarının İşləri və Miqrasiya Siyasətləri üzrə Baş İdarənin Baş Direktoru Luici Mariya Vinyali ilə görüşüb.
Qonaqları salamlayan Luici Mariya Vinyali Azərbaycanın İtaliya üçün vacib tərəfdaş və dost ölkə olduğunu bildirib. O, uzun illər ərzində xaricdəki italyanların maraqlarının və bu ölkədən olan emiqrantların hüquqlarının müdafiəsinin təmini üçün müfəssəl diaspor infrastrukturunun qurulduğunu bildirib.
DİDK-nın sədri Fuad Muradov İtaliya ilə Azərbaycan arasında əməkdaşlığın müxtəlif sahələrdə uğurla davam etdirildiyini diqqətə çatdırıb, Komitənin fəaliyyəti, İtaliyada yaşayan azərbaycanlıların təşkilatlanması və diaspor təşkilatlarının vahid mərkəzdən koordinasiya olunması ilə bağlı məlumat verib. Həmçinin son dövrlər təhsil almaq məqsədilə İtaliyaya üz tutan azərbaycanlıların sayının artdığını da qeyd edib.
Görüş çərçivəsində birgə əməkdaşlıq, təcrübə mübadiləsi, mümkün tərəfdaşlıq məsələləri nəzərdən keçirilib.

Fuad Muradov, Chairman of the State Committee on Work with Diaspora, within the framework of his visit to Italy, met with Luigi Maria Vignali Director General for Italian Citizens Abroad and Migration Policies.
Welcoming the guest, Luigi Maria Vignali has told that Azerbaijan is an important partner and friendly country for Italy. He added that for many years, a detailed diaspora infrastructure had been established to protect the interests of Italians abroad and the rights of emigrants from this country.
Fuad Muradov, the chairman of the state Committee, has pointed out that efficient cooperation between Italy and Azerbaijan. Committee chairman also gave information about the activity of the Committee, the organization of Azerbaijanis living in Italy and the coordination of diaspora organizations. He has noted that the number of Azerbaijanis studying in Italy has increased in recently.
The meeting, focused on the bilateral cooperation, exchange of experience, and possible partnership opportunities.