İstanbulda azərbaycanlı tələbələr arasında futbol turniri başlayıb
Türkiyə-Azərbaycan Dərnəkləri Federasiyasının (TADEF) dəstəyi ilə Yıldız Texnik Universiteti tərəfindən İstanbulda azərbaycanlı tələbələr arasında futbol turniri təşkil edilib. Turnir 44 günlük Vətən müharibəsinin 4-cü ildönümünə həsr olunub.
İdman tədbirinin açılışında Türkiyə və Azərbaycanın Dövlət himnləri səsləndirilib, iki qardaş ölkənin şəhidlərinin əziz xatirəsi ehtiramla yad edilib.
Sonra TADEF sədri Adalet Turan və müşaviri Pərviz Məmmədzadə çıxış edərək turnirin keçirilməsində əsas məqsədin tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili, eyni zamanda gənclərin vətənpərvərlik ruhunda yetişməsi olduğunu bildiriblər.
Futbol turnirinə qatılan komandalar işğaldan azad edilmiş ərazilərimizin şərəfinə “Xocavənd”, “Xocalı”, “Xankəndi”, “Zəngilan”, “Cəbrayıl”, “Ağdam, “Laçın”, “Şuşa”, “Füzuli” və “Zəngilan” adlandırılıb.
İlk görüş "Xankəndi" və "Füzuli" komandaları arasında baş tutub.
Turnirin final oyunu 8 Noyabr - Zəfər Günündə keçiriləcək.
Qalib komanda TADEF tərəfindən turnirin kuboku ilə mükaflandırılacaq. Digər komandalara isə sertifikat təqdim olunacaq.

В Стамбуле начался футбольный турнир между азербайджанскими студентами
1 ноября, 2024Tехнический университет Йылдыз организовал в Стамбуле при поддержке Федерации турецко-азербайджанских ассоциаций (TADEF) футбольный турнир между азербайджанскими студентами. Tурнир посвящен 4-й годовщине 44-дневной Отечественной войны.
На открытии спортивного мероприятия прозвучали государственные гимны Турции и Азербайджана, с глубоким уважением была почтена светлая память шехидов двух братских стран.
Выступившие затем председатель TADEF Адалет Туран и советник Парвиз Мамедзаде отметили, что основная цель проведения турнира заключается в эффективной организации досуга студентов, а также воспитании молодежи в духе патриотизма.
В честь освобожденных от оккупации наших территорий команды, участвующие в футбольном турнире, названы “Xoджавенд”, “Xoджалы”, “Xaнкенди”, “Зангилан”, “Джебраил”, “Aгдам”, “Лачин”, “Шуша” и “Физули”.