Gənc diaspor fəalı COP29 sessiyalarından birində çıxış edib
21 noyabr, 2024BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu Sessiyası (COP29) çərçivəsində İslam Elm, Təhsil və Mədəniyyət Təşkilatı (ICESCO) “İqlim Dayanıqlılığı və Sülh Quruculuğunda Gənclərin Liderliyi” mövzusunda tədbir keçirib.
ICESCO-nun Gənc Sülh səfiri, Misirdəki Azərbaycan diasporunun fəal üzvü Sandi Salem tədbirin "Youth Dialogue for Climate Action" (İqlim fəaliyyəti üçün Gənclər Dialoqu) sessiyasında çıxış edib.
Qeyd edək ki, Sandi Salem öz layihəsi ilə Misirdə BUE (British University in Egypt – Misirdə Britaniya Universiteti) və Azərbaycanda ADA universitetlərində COP29-a aid seminarlara qatılıb.

A young diaspora activist made a speech at one of the COP29 sessions
As part of the 29th session of the United Nations Framework Convention on Climate Change (COP29), the Islamic World Educational, Scientific and Cultural Organization (ICESCO) held an event on "Youth Leadership in Climate Resilience and Peacebuilding."
ICESCO’s Young Ambassador for Peace, Sandi Salem, an active member of the Azerbaijani diaspora in Egypt, spoke at the session titled “Youth Dialogue for Climate Action.”
It should be noted that Sandi Salem participated in COP29-related seminars at the British University in Egypt (BUE) and ADA University in Azerbaijan, presenting her project.