Bişkekdəki Azərbaycan Mədəniyyət və Təhsil Mərkəzi dərslərə davam edir
Qırğız Respublikasının paytaxtı Bişkek şəhərində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Mədəniyyət və Təhsil Mərkəzi öz işini yay tətilindən sonra 7 sentyabr tarixindən bərpa edib.
Mərkəzdə həftədə iki dəfə Azərbaycan, qırğız dilləri və xoreoqrafiya sənəti tədris olunur. Dərslərdə azərbaycanlı uşaqlarla yanaşı qırğızlar da iştirak edirlər.
Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və “Birlik” İctimai Birliyinin təşəbbüsü ilə 2022-ci ilin dekabr ayından fəaliyyət göstərən Mərkəz uşaqların hər iki xalqın dilini, tarixini, mədəniyyətini öyrənməsi, qardaşlığın möhkəmləndirilməsi məqsədilə yaradılıb.

B Азербайджанском культурно-образовательном центре в Бишкеке продолжаются занятия
С 7 сентября после летних каникул возобновил работу функционирующий в столице Кыргызской Республики Бишкеке Азербайджанский культурно-образовательный центр.
Здесь дважды в неделю проводятся занятия по азербайджанскому, кыргызскому языкам и хореографическому искусству. На уроках, наряду с азербайджанскими детьми, присутствуют и кыргызы.
Центр, функционирующий с декабря 2022 года по инициативе Общественного объединения “Бирлик” при поддержке Государственного комитета Азербайджанской Республики по работе с диаспорой, создан с целью изучения детьми языка, истории, культуры двух народов и укрепления братства.