Çikaqo şəhərində Azərbaycan Bayrağı ucaldılıb
21 oktyabr, 2024ABŞ-nin Çikaqo şəhərində 18 Oktyabr – Müstəqilliyin Bərpası Günü münasibətilə Azərbaycanın Dövlət Bayrağı ucaldılıb.
Şəhərin məşhur “The Daley Center” inzibati-ictimai mərkəzində baş tutan bayraqqaldırma mərasimi ABŞ-nin İllinoys ştatında fəaliyyət göstərən Amerikanın Orta Qərb Ştatları üzrə Azərbaycan Mərkəzinin (ACMA) həmtəsisçiləri Fərid Məmmədov və Mehriban Məmmədovanın təşkilatçılığı ilə həyata keçirilib.
Hər il olduğu kimi bu il də Azərbaycanın Dövlət Himninin sədaları altında üçrəngli bayrağımız yüksəldilib.
Bayraqqaldırma mərasimi şəhər əhalisinin diqqətini cəlb edib. Aksiya ilə maraqlananlara Azərbaycan haqqında məlumat verilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan bayrağı gün ərzində Çikaqo meriyasının qarşısındakı “The Daley Center”də dalğalanıb.

Azerbaijani flag was raised in Chicago
The National Flag of the Republic of Azerbaijan was raised in Chicago, USA on the occasion of 18 October - Day of Restoration of Independence.
Farid Mammadov and Mehriban Mammadov, co-founders of the Azerbaijan Center for Midwestern States of America (ACMA) operating in the state of Illinois, USA organized the flag-raising ceremony, which took place in the city's famous "The Daley Centre".
Our tricolored flag was raised to the sounds of the National Anthem of Azerbaijan.
The flag-raising ceremony attracted the attention of the city residents. They were informed about Azerbaijan.
It should be noted that the Azerbaijani flag flew over "The Daley Centre" in front of the Chicago City Hall during the whole day.