Amerika Azərbaycan Təşkilatları Alyansı Donald Trampa təbrik məktubu ünvanlayıb
Amerika Azərbaycan Təşkilatları Alyansının sədri Münəvvər Vahabova yenidən ABŞ-nin Prezidenti seçilməsi münasibətilə Donald Trampa təbrik məktubu ünvanlayıb.
Məktubda Donald Trampın qələbəsinin onun siyasi baxışına, xalq üçün etdiklərinə və edəcəklərinə inamın bariz təzahürü olduğu göstərilib.
İcmanın ABŞ-nin davamlı uğurlarına töhfə verməkdən, elm, texnologiya, təhsil, biznes və digər sahələrdəki fəaliyyətləri ilə ölkənin davamlı inkişafında fəal rol oynamaqdan məmnun olduqları vurğulanıb.
Birləşmiş Ştatlarla Azərbaycan arasında davamlı və sabit əlaqələrin bir çox sahələr üzrə davam etdiyi və azərbaycanlıların bu əməkdaşlığın daha böyük zirvələrə çatmasına səy göstərəcəyi qeyd olunub.
Müraciətdə əlavə olaraq ABŞ-nin bir hissəsi kimi icmanın hər iki xalqı birləşdirən sülh, demokratiya, qarşılıqlı hörmət ideallarına sadiq qaldığı, gələcəkdə də daha böyük tərəfdaşlığa ümid bəslədiyi bildirilib və ortaq uğurlara imza atacaqlarına inam ifadə edilib.

Aльянс американо-азербайджанских ассоциаций направил поздравительное послание Дональду Трампу
Председатель Aльянса американо-азербайджанских ассоциаций Мюневвер Вахабова направила Дональду Трампу поздравительное послание по случаю повторного избрания Президентом США.
В письме говорится, что победа Дональда Трампа служит наглядным проявлением веры в его политические взгляды, в то, что он сделал и сделает для народа.
Подчеркивается, что община рада вносить вклад в устойчивые успехи США, своей деятельностью в области науки, технологий, образования, бизнеса и других сферах играть активную роль в поступательном развитии страны.
Отмечается, что между Соединенными Штатами и Азербайджаном продолжаются устойчивые и стабильные связи по многим направлениям, что азербайджанцы приложат усилия для достижения еще более высокого уровня этого сотрудничества.
В обращении также говорится, что община, как часть США, остается привержена идеалам мира, демократии, взаимного уважения, объединяющим два народа, что она надеется на еще более тесное партнерство в будущем, и выражается уверенность в достижении совместных успехов.