İğdır Azərbaycan Evində Zəfər Günü qeyd olunub
İğdır Azərbaycan Evi və İğdır Azərbaycan Evi Dərnəyinin birgə təşkilatçılığı ilə İğdır şəhərində keçirilən bayram tədbirində yerli icra strukturlarının, siyasi partiyaların və ictimai təşkilatların nümayəndələri iştirak edib.
Tədbir şəhidlərin xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başlayıb.  Türkiyə və Azərbaycanın Dövlət himnləri səsləndirilib.
Açılış nitqi ilə çıxış edən İğdır Azərbaycan Evinin sədri Ziya Zakir Acar bildirib ki, Qarabağın azadlığı təkcə Azərbaycan və Türkiyənin qələbəsi deyil, həm də türk dünyasının zəfəridir. Türkiyənin ölkəmizə göstərdiyi siyasi dəstəyinə toxunan natiq 30 illik işğala cəmi 44 gün ərzində müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin qətiyyəti və hərbçilərimizin qəhrəmanlığı sayəsində son qoyulduğunu vurğulayıb.
İğdır Azərbaycan Evi Dərnəyinin sədri Serdar Ünsal da çıxışında şəhidlərimizi rəhmətlə yad edib: “Çanaqqala ruhu Qarabağda ikinci dəfə yaşandı və əldə edilən zəfər türk millətinin Qurtuluş savaşından sonra yüzillik ərzində ikinci zəfəridir.  Qarabağ zəfəri tarixi, strateji və iqtisadi baxımdan Türkiyə ilə Azərbaycan arasındakı əməkdaşlıq və qardaşlığın, iman və könül birliyinin ən mühüm nümunələrindən biridir”.
Tədbir bədii hissə davam edib, musiqiçilər Rasim Ağayev və Nevzat Turanın ifasında xalq mahnıları səsləndirilib.

В Доме Азербайджана в Игдыре отмечен День Победы
В праздничном мероприятии, организованном в городе Игдыр Домом Азербайджана в Игдыре совместно с Ассоциацией Дома Азербайджана в Игдыре, приняли участие представители местных исполнительных структур, политических партий и общественных организаций.
Церемония началась с почтения минутой молчания памяти шехидов. Прозвучали государственные гимны Турции и Азербайджана.
Председатель Дома Азербайджана в Игдыре Зия Закир Аджар отметил во вступительном слове, что освобождение Карабаха является победой не только Азербайджана и Турции, но и всего тюркского мира. Коснувшись политической поддержки, оказанной Турцией нашей стране, он подчеркнул, что благодаря решимости Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева и героизму наших военнослужащих, всего лишь за 44 дня был положен конец 30-летней оккупации.
Председатель Ассоциации Дома Азербайджана в Игдыре Сердар Унсал также с глубоким уважением почтил память шехидов: “Дух Чанаккале во второй раз проявился в Карабахе, одержанная Победа – это вторая победа за сто лет после Освободительной войны. Победа в Карабахе является в историческом, стратегическом и экономическом отношении одним из важнейших примеров сотрудничества и братства, единства веры и воли между Турцией и Азербайджаном”.