Avstriya Azərbaycanlıları Birliyinin təşəbbüsü ilə yaradılan "Qarabağ" futbol klubu artıq bir neçə aydır ki, fəaliyyət göstərir.
30-a yaxın azərbaycanlı həvəskarın formalaşdırdığı komanda hər həftənin bazar günü oyunlar keçirir və azarkeşlər tərəfindən böyük maraqla qarşılanır. "Qarabağ" komandası yaxın gələcəkdə Vyanada keçirilən futbol liqalarında iştirak etməyi planlaşdırır.
Birliyin sədri Rüfət Mehman bildirib ki, Avropanın mərkəzi hesab olunan Vyanada görülən hər bir iş böyük əhəmiyyətə malikdir, çünki bir çox beynəlxalq təşkilatlar məhz bu şəhərdə yerləşir: "Bu səbəbdən işimizin nə qədər ciddi olduğunun fərqindəyik. "Qarabağ" adı altında çıxış etmək ayrı bir duyğudur. Məqsədimiz - "Qarabağ" adını brendə çevirməkdir. Çünki Qarabağ - Azərbaycanındır!”

Вот уже несколько месяцев функционирует футбольный клуб "Карабах", созданный по инициативе Объединения азербайджанцев Австрии.
Команда, сформированная примерно 30 азербайджанскими любителями, каждое воскресенье проводит матчи и воспринимается болельщиками с большим интересом. В ближайшем будущем команда "Карабах" планирует участвовать в проводимых в Вене футбольных лигах.
Председатель объединения Руфат Мехман отметил, что любая работа, проводимая в Вене, считающейся центром Европы, представляет большое значение, так как многие международные организации расположены именно в этом городе: "Поэтому мы понимаем, насколько серьезно все, что делаем. Выступление под названием "Карабах" дарит особое чувство. Наша цель заключается в превращении этого названия в бренд, так как Карабах принадлежит Азербайджану!”