Gənc soydaşımız Finlandiyada ikili təhsil haqqını qazanıb
Helsinkidə yaşayan Finlandiya Azərbaycanlıları Assosiasiyasının gənc fəal üzvü Elgün Malikov təhsil karyerasında böyük uğura nail olub.
Gənc soydaşımız bu il 9-cu sinfi əla qiymətlərlə bitirdiyi üçün tələbə təqaüdü ilə mükafatlandırılıb. Yüksək bal toplayan 100 şagirdin arasında ilk onluqda yer alan Elgün ikili təhsil haqqını qazanıb. Finlandiyadakı təhsil qanununa əsasən, 9 illik orta məktəbi bitirən şağirdlər eyni zamanda kollec və liseyə daxil olmaq hüququna malikdir. Odur ki, gənc soydaşımız bu hüquqdan yararlanmaqla təhsilini həm kollecdə, həm də liseydə davam etdirə biləcək. Hər iki tədris ocağı dizayn mühəndisliyi təmayüllüdür.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi bu münasibətlə Finlandiya Azərbaycanlıları Assosiasiyasının üzvü Elgün Malikovu təbrik edir və təhsil həyatında davamlı uğurlar arzu edir.

Our young compatriot received a dual education right in Finland
Elgun Malikov, a young active member of the Association of Finland Azerbaijanis living in Helsinki, has achieved great success in his educational career. Our young compatriot was awarded a student scholarship for graduating from the 9th grade with excellent grades this year. Elgun, who is in the top ten among the 100 students with the highest scores, received a dual education right.
According to Finland education law, students who complete 9 years of high school have the right to enter both college and high school at the same time. Therefore, our young compatriot will be able to continue his education in both college and high school by taking advantage of this right. Both schools are design engineering oriented.
The State Committee on Work with Diaspora congratulates Elgun Malikov, a member of the Association of Finland Azerbaijanis on this occasion and wishes him continued success in his educational life.