Dövlət Komitəsində diaspor rəhbəri ilə görüş keçirilib
21 iyun tarixində Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradovun “Vətənsevər” Azərbaycan-Küveyt Mədəniyyət və Dostluq Cəmiyyətinin sədri Könül Hacızadə ilə görüşü keçirilib. Görüş zamanı Komitə sədri son illər ərzində Azərbaycanın diaspor quruculuğu sahəsində əldə olunmuş nailiyyətlərdən, Azərbaycan həqiqətlərinin təbliği və ölkəmizin xaricdə tanıdılması istiqamətində görülmüş işlərdən danışıb, qarşıda duran başlıca vəzifə və məqsədlər haqqında fikirlərini bildirib. Eyni zamanda, Küveytlə Azərbaycan arasında əlaqələrin inkişafında diasporun rolunun artırılması, həmvətənlərimizin təşkilatlanması, Küveytdəki türkdilli xalqların diasporları ilə əlaqələrin genişləndirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.
“Vətənsevər” Azərbaycan-Küveyt Mədəniyyət və Dostluq Cəmiyyətinin sədri Könül Hacızadə isə ötən dövr ərzində Küveytdəki Azərbaycan diasporu tərəfindən həyata keçirilmiş tədbirlərlə bağlı geniş məlumat verib. Qeyd edib ki, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə müzəffər ordumuzun Vətən müharibəsindəki tarixi qələbəsi Küveytdə yaşayan azərbaycanlılar tərəfindən yüksək coşqu və sevinclə qarşılanıb. Görüş zamanı Küveytdə Azərbaycan diasporu tərəfindən həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan layihələr barədə də fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonda Komitə sədri Fuad Muradov tərəfindən “Vətənsevər” Azərbaycan-Küveyt Mədəniyyət və Dostluq Cəmiyyətinin sədri Könül Hacızadəyə Azərbaycanın Küveytdə təbliği, milli maraqlarımızın müdafiəsi, diaspor fəaliyyətindəki xidmətlərinə görə “Təşəkkürnamə” təqdim edilib.

A meeting with diaspora leader was held at the State Committee
On June 21, Chairman of the State Committee on Work with Diaspora Fuad Muradov met with Chairwoman of the "Vatansever" Azerbaijan-Kuwait Culture and Friendship Society Konul Hajizade. During the meeting, the chairman of the Committee spoke about the achievements of Azerbaijan in the field of diaspora building in recent years, the work done to promote the Azerbaijani realities and the promotion of our country abroad, and expressed his views on the main tasks and goals. As well as, the sides exchanged views on increasing the role of the diaspora in the development of relations between Kuwait and Azerbaijan, the organization of our compatriots, the expansion of relations with the diasporas of the Turkic-speaking nations in Kuwait.
Chairman of the "Vatansever" Azerbaijan-Kuwait Culture and Friendship Society Konul Hajizade gave detailed information about the activities carried out by the Azerbaijani diaspora in Kuwait. She noted that the historic victory of our victorious army in the Patriotic War under the leadership of Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev was greeted with great enthusiasm and joy by Azerbaijanis living in Kuwait.
The sides also exchanged views on projects to be implemented by the Azerbaijani diaspora in Kuwait.
At the end, the chairman of the committee Fuad Muradov presented a letter of appreciation to the chairwoman of the "Vatansever" Azerbaijani-Kuwaiti Culture and Friendship Society Konul Hajizade for her services to the promotion of Azerbaijan in Kuwait, protection of our national interests and diaspora activities.