San Paolo şəhərində Ermənistana qarşı etiraz aksiyası keçirilib
Braziliyanın San Paolo şəhərində yaşayan ictimai fəal Andreia Hirominin təşəbbüsü ilə Ermənistanın bu şəhərdəki fəxri konsulluğu qarşısında etiraz aksiyası keçirilib.
Aksiyanın məqsədi Ermənistanın mina xəritələrini Azərbaycan dövlətinə təhvil verməkdən imtina etməsinə, Kəlbəcər rayonunda xidməti vəzifələrini yerinə yetirən azərbaycanlı jurnalistlər Məhərrəm İbrahimovun və Sirac Abışovun mina partlayışı nəticəsində həlak olmasına diqqəti cəlb etmək olub.
Azərbaycan və Braziliyanın dövlət bayraqları ilə aksiyaya qatılan bir qrup San Paolo sakini azərbaycanlı jurnalistlərin fotolarını və Ermənistanın mina cinayətlərini əks etdirən posterləri nümayiş etdiriblər. A.Hiromi bildirib ki, mina xəritələrini təqdim etməsi barədə Azərbaycanın israrlı tələblərinə Ermənistan məhəl qoymur. Aksiya iştirakçıları braziliyalıların Azərbaycanın haqlı və ədalətli mövqeyini dəstəklədiklərini bəyan ediblər.
Eyni zamanda Azərbaycana sevgisi ilə fərqlənən A.Hiromi və dostları terrorçu dövlət olan Ermənistanın yolverilməz davranışına etirazı əks etdirən posterlərin San Paolo şəhərinin ictimai yerlərində, o cümlədən Ermənistan konsulluğu qarşısında yerləşdirilməsi kampaniyasını gerçəkləşdiriblər. Aksiya ilə maraqlanan yerli sakinlərə Ermənistanın xalqımıza qarşı törətdiyi hərbi cinayətlər və təxribatlar barədə ətraflı məlumat verilib.

A protest action against Armenia was held in Sao Paulo
A protest action was held in front of the Honorary Consulate of Armenia in Sao Paulo, Brazil, at the initiative of public activist Andreia Hiromi.
The purpose of the action was to draw attention to the refusal of Armenia to hand over mine maps to the Azerbaijani state, the death of Azerbaijani journalists Maharram Ibrahimov and Siraj Abishov, who were on duty in the Kalbajar region caused by a mine explosion.
A group of Sao Paulo residents participating in the rally with the state flags of Azerbaijan and Brazil displayed photos of Azerbaijani journalists and posters depicting the mine crimes in Armenia. Hiromi said that Armenia ignores Azerbaijan's insistence on submitting mine maps. Protesters stated that Brazilians support the just and fair position of in Azerbaijan.
As well as, Hiromi and his friends, known for their love for Azerbaijan, launched a campaign to place posters in public places in Sao Paulo, including in front of the Armenian consulate, protesting against the inadmissible behavior of the terrorist state of Armenia. Local residents interested in the action were informed in detail about the war crimes and provocations committed by Armenia against our people.