İordaniya azərbacanlıları ümummilli lider Heydər Əliyevi yad ediblər
İordaniyadakı Azərbaycan diasporunun təşəbbüsü ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümü münasibətilə onlayn görüş keçirilib.
Tədbirdə İordaniyadakı Azərbaycan diasporunun sədri Zümrüd Dadaşova, diaspor üzvləri Pəri Mirzə, Səbinə Namazova və Kəmalə Süleymanova çıxış ediblər. Soydaşlarımız ulu öndərin ömür yolundan və fəaliyyətindən, memarı olduğu müstəqil dövlətimizin gücləndirilməsi istiqamətindəki misilsiz xidmətlərindən, Azərbaycan diasporuna diqqət və qayğısından danışıblar, onunla bağlı xatirələrini bölüşüblər.
Tədbirdə eyni zamanda Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondunun və "YAŞAT" Fondunun birgə təşəbbüsü ilə şəhid və qazi ailələrinə dəstək məqsədilə 25 may 2021-ci il tarixdə təşkil ediləcək Xeyriyyə Marafonu ilə bağlı videoçarx da nümayiş etdirilib.

An online meeting was held on the occasion of the 98th birthday anniversary of national leader Heydar Aliyev at the initiative of the Azerbaijani diaspora in Jordan.
Chairwoman of the Azerbaijani diaspora in Jordan Zumrud Dadashova, members of the diaspora Pari Mirza, Sabina Namazova and Kamala Suleymanova delivered speech at the event. Our compatriots spoke about the life and activity of the great leader, his unparalleled services to strengthen our independent state, his attention and care for the Azerbaijani diaspora, and shared their memories about him.
The event also featured a video on the Charity Marathon to be organized on May 25, 2021 to support the families of martyrs and veterans at the joint initiative of the Fund for Support to Azerbaijani Diaspora and the “YASHAT” Foundation.