Amerikalı senator soydaşlarımızı Novruz bayramı münasibətilə təbrik edib
ABŞ-ın Massaçusets ştatının senatoru Uilyam N.Brounsberger (William N. Brownsberger) Novruz bayramı münasibətilə bəyannamə imzalayıb.
Bəyannamədə Azərbaycanlıların 20 mart 2021-ci il tarixini Yeni ilin və baharın gəlişi kimi qeyd etdikləri nəzərə çatdırılıb. Bildirilib ki, senat Novruz bayramı münasibətilə Massaçusets–Azərbaycan İcmasını təbrik edir və uğurlar arzulayır.
Qeyd edək ki, bəyannamə Massaçusets–Azərbaycan İcmasının nümayəndəsi, Harvard Universitetinin doktorantura pilləsi üzrə tələbəsi Səma Məmmədovanın təşəbbüsü ilə qəbul edilib.

The American senator congratulated our compatriots on Novruz holiday
Massachusetts Senator William N.Brownsberger signed a declaration on the occasion of Novruz holiday. The statement said that Azerbaijanis mark March 20, 2021 as the New Year and spring. It was noted that the Senate congratulates the Massachusetts-Azerbaijan Community on the occasion of Novruz holiday and wishes success.
It should be noted that the declaration was adopted at the initiative of Sama Mammadova, a representative of the Massachusetts-Azerbaijan community, a doctoral student at Harvard University.