ABŞ-ın Sanni Ayles Biç şəhərində bayram şənliyi təşkil edilib
ABŞ-ın Florida ştatında fəaliyyət göstərən Florida–Azərbaycan Cəmiyyətinin rəhbəri Esmira Bayramovanın təşkilatçılığı ilə Sanni Ayles Biç şəhərində Novruz bayramına həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Bayram şənliyində azərbaycanlı icmasının 50-dən çox nümayəndəsi iştirak edib. Tədbiri giriş sözü ilə açan Esmira Bayramova hər kəsi Novruz bayramı münasibətilə təbrik edib. Bildirib ki, ötən il Qarabağda əldə etdiyimiz parlaq Qələbə nəticəsində bu il Novruz bayramı fərqli şəkildə qeyd edilir, bayram tonqalı artıq 28 ildən sonra qədim Şuşa şəhərində alovlanıb. Bu sevincli anlara görə Azərbaycan Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevə, ordumuzun hər bir əsgər və zabitinə minnətdarlıq bildirilib, Vətən müharibəsi şəhidlərinin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Tədbirdə çıxış edən digər soydaşlarımız Novruz bayramının xüsusi özəlliklərindən və adət-ənənələrdən danışıblar. Tədbir bədii proqramla davam etdirilib.

A holiday festivity was organized in Sunny Isles Beach, USA
An event dedicated to Novruz holiday was organized by the head of the Florida-Azerbaijan Society operating in Florida Esmira Bayramova in Sunny Isles Beach.
More than 50 representatives of the Azerbaijani community took part in the festivities. Opening the event, Esmira Bayramova congratulated everyone on Novruz holiday. She said that as a result of the brilliant victory we achieved in Karabakh last year, Novruz holiday is celebrated differently this year, and the bonfire has been lit in the ancient city of Shusha after 28 years. Thanks were expressed to the President of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, every soldier and officer of our army for these happy moments, and the memory of the martyrs of the Patriotic War was commemorated with a minute of silence.
Speaking at the event, other compatriots spoke about the special features and traditions of Novruz holiday. The event continued with an art program.