London şəhərində Novruz bayramı qeyd edilib
İngiltərədə fəaliyyət göstərən "Vestminster Azərbaycan Cəmiyyəti"nin ("Westminster Azerbaijan Society") təşəbbüsü ilə London şəhərində Novruz bayramına həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbir iştirakçıları baharın gəlişinin, təbiətin oyanmasının rəmzi olan Novruz bayramı münasibətilə xalqımızı, eləcə də Londonda yaşayan və təhsil alan soydaşlarımızı təbrik ediblər. Novruz tonqalının Azərbaycanın bütün ərazilərində, eləcə də azad olunmuş Şuşada alovlanmasının xaricdə yaşayan soydaşlarımızın böyük sevincinə səbəb olduğu nəzərə çatdırılıb. Bu qürurlu anları xalqımıza yaşatdıqları üçün Prezident, Ali Baş Komandan İlham Əliyevə, Azərbaycan ordusunun hər bir əsgər və zabitinə minnətdarlıq ifadə edilib. Bildirilib ki, xalqımız və dövlətimiz Vətən müharibəsi şəhidlərinin qəhrəmanlığını heç zaman unutmayacaq.
Qeyd edək ki, sözügedən cəmiyyət Vestminster Universitetinin (University of Westminster) azərbaycanlı tələbələri tərəfindən yaradılıb.

Novruz holiday was celebrated in London
An event dedicated to the Novruz holiday was held in London at the initiative of the Westminster Azerbaijan Society in England.
The participants of the event congratulated our people, as well as our compatriots living and studying in London on the occasion of Novruz holiday, which symbolizes the arrival of spring and the awakening of nature. It was noted that the lighting of the Novruz bonfire in all territories of Azerbaijan, as well as in the liberated Shusha, caused great joy to our compatriots living abroad. Thanks were expressed to the President, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, and every soldier and officer of the Azerbaijani Army for bringing these proud moments to our people. It was noted that our people and state will never forget the heroism of the martyrs of the Patriotic War.
It should be noted that the society was founded by Azerbaijani students of the University of Westminster.