Azərbaycanlı musiqiçi Xocalı soyqırımı qurbanlarına videoklip həsr edib
Oman Sultanlığında Sultan Qabus Universitetinin fortepiano müəllimi, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru Vüsalə Yusif Əmirbəyova bəstəkar Ceyhun Allahverdiyevin "Tac Mahal" baletindən ifa etdiyi "Vida Adajiosu"nu Xocalı soyqırımı qurbanlarına ithaf edib.
Fortepianoda ifa edilən musiqi parçasına çəkilən videoklipdə Xocalı soyqırımından görüntülər nümayiş etdirilib. Azərbaycanlı musiqiçi bildirib ki, ifası ilə dünyanı sülhə və barışa çağırmaq istəyir: "Günahsız insanlar ölməməlidirlər".
Qeyd edək ki, Bakı Musiqi Akademiyasının yetirməsi olan Vüsalə Əmirbəyova 2011-ci ildən Oman Sultanlığında yaşayır.

Azerbaijani musician dedicated video to victims of Khojaly genocide
Vusala Yusif Amirbayova, a piano teacher at Sultan Qaboos University in the Sultanate of Oman and a doctor of philosophy in art history, dedicated the "Farewell Adajio" from composer Jeyhun Allahverdiyev's "Taj Mahal" ballet to the victims of the Khojaly genocide.
The video clip of the music played on the piano showed footage from the Khojaly genocide. The Azerbaijani musician said that she wants to call the world to peace and harmony with her performance: "Innocent people should not die."
It should be noted that Vusala Amirbayova, a graduate of the Baku Music Academy, has been living in the Sultanate of Oman since 2011.