Finlandiyada Xocalı soyqırımı ilə bağlı elektron lövhə quraşdırılıb
Finlandiyanın paytaxtı Helsinki şəhərinin mərkəzində dəmiryolu vağzalında və metro stansiyasında “Xocalıya ədalət!” şüarı yazılmış rəqəmsal lövhələr quraşdırılıb. İri ekranlarda nümayiş etdirilən və şəhər mərkəzində insanların ən sıx olduğu yerdə quraşdırılan ekranda, həm də Xocalı soyqırımı ilə bağlı internet saytı təqdim edilib.
Elektron lövhə 3 gün müddətində (26-28 fevral tarixlərində) nümayiş etdiriləcək. Layihə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və Finlandiyada fəaliyyət göstərən Azər-Türk Gənclər Təşkilatının rəhbəri, Skandinaviya Azərbaycanlılarının Koordinasiya Şurasının Finlandiya üzrə əlaqələndiricisi Ülviyyə Cabbarovanın təşəbbüsü ilə həyata keçirilib.

Digital boards on the Khojaly genocide have been installed in Finland
Digital boards with slogans “Justice for Khojaly!” have been installed at the railway station and metro station in the center of the Finnish capital Helsinki. The screen, which is displayed on large screens and installed in the most crowded place in the city center, also features a website on the Khojaly genocide.
The electronic board will be displayed for 3 days (February 26-28). The project was implemented with the support of the State Committee on Work with Diaspora and the initiative of Ulviya Jabbarova, head of the Azer-Turkish Youth Organization in Finland, coordinator of the Coordination Council of Scandinavian Azerbaijanis on Finland.