Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondu təlimlərə başlayır
2 Fevral- Gənclər Günü münasibətilə Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondunun maliyyə dəstəyi və "ZADE-AI&ROBOTICS"-in təşkilatçılığı ilə yüksək texnologiyalar və rəqəmsal marketinq təlimlərinə start verilir.
Layihə çərçivəsində neyro marketing&branding (brendləşmə), startup management (startapların idarə edilməsi), python (data növləri ilə işləmə), machine learning (maşın öyrənmə) və süni intellekt sahələri üzrə təlimlər keçiriləcəkdir.
2 aylıq təlim müddətini uğurla tamamlayan iştirakçılara təşkilatçılar tərəfindən sertifikatlar təqdim ediləcəkdir. Qeyd edək ki, Azərbaycan diaspor nümayəndələrinin təlimlərdə iştirakı ödənişsiz təmin ediləcəkdir.
Təlimlərin məqsədi xaricdə yaşayan azərbaycanlıların Azərbaycan Respublikasında həyata keçirilən iqtisadi islahatlar prosesinə yaxından cəlb edilməsi, gənclərin müəlliflik etdiyi startap layihələrinin, onların intellektual və yaradıcı potensialının, biznes ideyalarının dəstəklənməsidir.

On the occasion of the 2nd of February - Youth Day, with the financial support of the Fund for Support to Azerbaijani Diaspora and the organization of “ZADE-AI & ROBOTICS”, trainings in the field of high technologies and digital marketing are started.
The project will provide trainings on neuromarketing and branding, startup management, python, machine learning and artificial intelligence.
Participants who have successfully completed a two-month training period will be awarded certificates.
It should be noted that training for the representatives of Azerbaijani diaspora will be free of charge. The aim of the training is to involve Azerbaijanis living abroad in the process of economic reform in the Republic of Azerbaijan and to support young people starting up projects and their intellectual and creative potential and business ideas.