Türkiyədə fəaliyyət göstərən Dərnək 20 Yanvar faciəsi ilə bağlı bəyanat yayıb
Türkiyədə fəaliyyət göstərən Azaflı Sosial Yardım və Kültür Dərnəyi 20 Yanvar faciəsinin 31-ci ildönümü ilə əlaqədar bəyanatla çıxış edib.
Bəyanatda SSRİ rəhbərliyinin göstərişi ilə 31 il öncə Bakı şəhərində və Azərbaycanın bir sıra rayonlarında mülki vətəndaşlara qarşı törədilmiş kütləvi qırğın hiddətlə pislənilib.
Bildirilib ki, 1991-ci ildə dövlət müstəqilliyimizin bərqərar olması, 44 günlük Vətən müharibəsində torpaqlarımızın işğaldan azad edilməsi və ərazi bütövlüyümüzün bərpa olunması nəticəsində 20 Yanvar və Qarabağ şəhidlərinin qisası alınıb, qəhrəman oğul və qızlarımızın qanı yerdə qalmayıb.

Azafli Social Assistance and Culture Association operating in Turkey has issued a statement on the 31st anniversary of the January 20 tragedy.
The statement strongly condemned the massacre of civilians in Baku and several regions of Azerbaijan 31 years ago on the instructions of the USSR leadership.
It was noted that as a result of the establishment of our state independence in 1991, the liberation of our lands from occupation during the 44-day war and the restoration of our territorial integrity, revenge of the martyrs of January 20 and Karabakh was taken, and the blood of our heroic sons and daughters did not remain on the ground.