Gürcüstan Azərbaycanlılarının İnteqrasiya Mərkəzi Həmrəylik Günü ilə bağlı tədbir keçirib
Marneulidə fəaliyyət göstərən Gürcüstan Azərbaycanlılarının İnteqrasiya Mərkəzində (GAİM) 31 dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibəti ilə tədbir keçirilib.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə gerçəkləşdirilən tədbirdə Marneuli rayonunun ucqar Xocorni kənd məktəbinin bir qrup müəllim və şagird heyəti iştirak edib. Qonaqları salamlayan, onları Azərbaycanın Zəfər bayramı, Həmrəylik Günü və Yeni il münasibətilə təbrik edən GAİM-in icraçı direktoru Rafiq Hümmət bildirib ki, qlobal pandemiya səbəbindən bayramları izdihamlı şəkildə keçirmək mümkün deyil. Qeyd edib ki, Gürcüstan vətəndaşları olaraq ölkədəki digər millətlərə şamil olunan bütün hüquqlara malik olsaq da, soydaşlarımızı heç vaxt unutmayan Azərbaycan Respublikası adlı milli dövlətimizin olması ilə qürur duyuruq. "Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin timsalında Azərbaycan dövlətinə təşəkkür edirəm ki, 44 günlük ağır müharibədən çıxmasına baxmayaraq, xaricdə yaşayan soydaşlarımızı unutmur, onlara əlindən gələn dəstəyi göstərir".
Tədbir zamanı Xocorni kənd məktəbinin şagirdləri Minavar və Elif İbadovalar, Tural Məmmədov, Şamil Nəbiyev, Gülüzar Nəbiyeva vətənə, millətə, Azərbaycan-Gürcüstan-Türkiyə dostluğuna həsr olunmuş şeirlər səsləndiriblər. Sonra məktəblilərə və müəllimlərə Yeni il hədiyyələri, mükafatlar, Azərbaycan və gürcü dillərində 4 adda 30-a yaxın kitab, Azərbaycanın Gürcüstandakı səfirliyinin hədiyyə etdiyi üçrəngli bayraqlarımız təqdim olunub.
Məktəb kollektivinin adından çıxış edən müəllimlər Anar Şərifov və Hüseyn Əbdürrəhmanov xalqımızı Zəfər bayramı münasibətilə təbrik ediblər, diqqət və qayğı üçün Azərbaycan dövlətinə və Prezidentinə dərin təşəkkürlərini bildiriblər: "Baxmayaraq ki, çox uzaqda yaşayırıq, hər zaman qəlbimiz Azərbaycanla döyünür. Azərbaycan dövlətinə, Prezidentimiz, Ali Baş Komandanımız İlham Əliyevə təşəkkürümüzü bildiririk".

An event on the occasion of December 31 - the Solidarity Day of World Azerbaijanis and the New Year was held at the Integration Center of Georgian Azerbaijanis in Marneuli.
The event, organized with the support of the State Committee on Work with Diaspora, was attended by a group of teachers and students of the remote Khojorni village school of Marneuli region. Welcoming the guests and congratulating them on the Victory Day, Solidarity Day and New Year of Azerbaijan, Executive Director of İCGA Rafig Hummat said that due to the global pandemic, it is impossible to celebrate the holidays in a crowded way. He noted that as citizens of Georgia, they have all the rights of other nations in the country, but they are proud to have a national state called the Republic of Azerbaijan, which never forget our compatriots. "In the example of the State Committee on Work with Diaspora, I thank the Azerbaijani state for not forgetting our compatriots living abroad, despite 44 days of heavy fighting, and supporting them as much as possible."
During the event, students of Khojorni village school Minavar and Elif Ibadova, Tural Mammadov, Shamil Nabiyev, Guluzar Nabiyeva recited poems dedicated to the homeland, nation, Azerbaijan-Georgia-Turkey friendship. Then, students and teachers were presented with New Year's gifts, prizes, about 30 books in 4 titles in Azerbaijani and Georgian languages, and our tricolor flags presented by the Azerbaijani Embassy in Georgia.
Speaking on behalf of the school staff, teachers Anar Sharifov and Huseyn Abdurrahmanov congratulated our people on the Victory Day and thanked the Azerbaijani state and President for their attention and care: "Although we live far away, our hearts always beat with Azerbaijan. We thank the Azerbaijani state, our President, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev."