İsraildə Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü qeyd olunub
İsrailin Rişon-Le-Zion şəhərində 31 dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Gününə həsr olunmuş kamera konserti keçirilib.
Tədbir "Azİz" İsrail-Azərbaycan Beynəlxalq Assosiasiyasının idarə heyətinin üzvü, İsrail Opera Teatrının solisti Kameliya İoffe və Ü.Hacıbəyov adına Bakı Musiqi Akademiyasının məzunu, Tel-Əviv Universitetinin nəzdindəki Buhman-Mehta musiqi məktəbinin tələbəsi, skripka ifaçısı Qəmər Kərimlinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Azərbaycan muğamı ilə başlayan konsertdə görkəmli bəstəkarlar Üzeyir Hacıbəyov, Niyazi, Tofiq Quliyev və Vaqif Mustafazadənin əsərləri, eləcə də dünya şöhrətli müğənni Müslüm Maqomayevin repertuarından "Bella, ciao" ("Əlvida, sevgilim") mahnısı ifa olunub. Tamaşaçılar Kameliya İoffe, Qəmər Kərimli və Milana Xanukayevanın ifasını böyük maraqla qarşılayıblar.

A concert dedicated to December 31 - the Solidarity Day of World Azerbaijanis was held in Rishon Le Zion, Israel.
The event was co-organized by the member of the Board of the Israel-Azerbaijan International Association "AzIz", soloist of the Israeli Opera House Camellia Ioffe and a graduate of the Baku Music Academy named after Uzeyir Hajibeyov, a student of the Buhman-Mehta Music School at Tel Aviv University, violinist Gamar Karimli.
The concert, which began with Azerbaijani mugham, featured works by prominent composers Uzeyir Hajibeyov, Niyazi, Tofig Guliyev and Vagif Mustafazade, as well as the song "Bella, ciao" from the repertoire of world-famous singer Muslim Magomayev. The audience greeted the performance of Kamelia Ioffe, Gamar Karimli and Milana Khanukayeva with great interest.