Osloda Qarabağ həqiqətlərindən bəhs edən 200 reklam lövhəsi quraşdırılıb
Norveçdə fəaliyyət göstərən “CAN” Azərbaycan-Norveç diaspor təşkilatının təşəbbüsü və Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə paytaxt Oslonun mərkəzi küçələrində Qarabağ həqiqətlərindən bəhs edən 200 reklam lövhəsi (bilbord) quraşdırılıb.
Layihə yerli ictimaiyyətin diqqətini Qarabağ həqiqətlərinə və Vətən müharibəsinə cəlb etmək məqsədi ilə gerçəkləşdirilib. Layihə ilə vətəndaş cəmiyyətinə Qarabağda Azərbaycanın təhlükəsiz gələcəyinin qurulması üçün birlikdə işləməyin, sülh müqaviləsinə riayət olunmasına birgə səylər göstərməyin, Azərbaycan ərazilərində birgə humanitar aksiyalar həyata keçirməyin mümkün olması ilə bağlı ismarıclar verilib.
Layihə müəllifləri, həmçinin dünya ictimaiyyətini Ermənistanın azərbaycanlılara qarşı törətdiyi hərbi cinayətlərə diqqət yetirməyə çağırıblar.
Bilbordlarda yerləşdirilən fotoşəkillər arasında məşhur fotoqraf Reza Deqqatinin birinci və ikinci Qarabağ savaşı zamanı çəkdiyi fotolardan da istifadə olunub.

At the initiative of the Azerbaijani-Norwegian diaspora organization “CAN” and with the support of the State Committee on Work with Diaspora, 200 billboards about Karabakh realities were installed in the central streets of Oslo.
The project was implemented to draw the attention of the local community to the Karabakh realities and the Patriotic War. The project has sent messages to civil society about the possibility of working together to build a secure future for Azerbaijan in Karabakh, to make joint efforts to comply with the peace agreement, to carry out joint humanitarian actions in the territories of Azerbaijan.
The authors of the project also called on the world community to pay attention to the war crimes committed by Armenia against Azerbaijanis.
Among the photos placed on the billboards were photos taken by the famous photographer Reza Deghati from the first and second Karabakh wars.