Diaspor fəalları təşəkkürnamə ilə təltif olunub
2020-ci ildə dünyanı bürüyən koronavirus pandemiyası, işğalçı Ermənistanın Azərbaycan Respublikasının Tovuz rayonu istiqamətindəki dövlət sərhəddində törətdiyi təxribat və xalqımızın möhtəşəm zəfəri ilə başa çatan 44 günlük Qarabağ müharibəsi Azərbaycan diasporu üçün də sınaq dövrü olub. Müzəffər Ali Baş Komandan, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə və dövlətimizə hər zaman dəstək nümayiş etdirən, həqiqətlərin dünya ictimaiyyətinə çatdırılmasında böyük səylər göstərən Azərbaycan diasporu bu sınaqdan uğurla çıxıb.
Bütün bunları nəzərə alaraq, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi, 31 dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü münasibətilə, Azərbaycan həqiqətlərinin beynəlxaql ictimaiyyətə çatdırılması istiqamətində fəaliyyətlərinə, eləcə də 2020-ci ildə diaspor quruculuğu işində xüsusi fəallıqlarına görə 273 nəfəri təşəkkürnamə ilə təltif edib.
Təltif olunanlar arasında müxtəlif ölkələrdəki diaspor təşkilatlarının təmsilçiləri, diaspor fəalları, Azərbaycandakı icmaların nümayəndələri və jurnalistlər var.

The coronavirus pandemic that covered the world in 2020, provocation committed by the occupying Armenia on the state border of the Republic of Azerbaijan in the direction of Tovuz region and 44-day Karabakh war, which ended with the great victory of our people, was also a test period for the Azerbaijani diaspora. The Azerbaijani diaspora, which has always supported the Supreme Commander-in-Chief, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and our state, and made great efforts to convey the truth to the world community, has successfully passed this test.
Taking all this into consideration, the State Committee on Work with Diaspora awarded 273 people on the occasion of December 31 - the Day of Solidarity of World Azerbaijanis, for their activities to convey the truth of Azerbaijan to the international community, as well as for their special activities in diaspora building in 2020.
Among the winners are representatives of diaspora organizations in different countries, diaspora activists, representatives of communities in Azerbaijan and journalists.