Misirdə qələbəyə həsr olunmuş sərgi keçirilib
Qahirədə fəaliyyət göstərən Misir-Azərbaycan Dostluq Cəmiyyətində azərbaycanlı uşaqların şanlı qələbəmizə həsr olunmuş rəsm əsərlərindən ibarət sərgi təşkil edilib.
“Vətənpərvər” Misirdəki Azərbaycan Diaspor Təşkilatları Birliyinin təşkilatçılığı ilə baş tutan sərgidə Azərbaycan əsgər və zabitlərinin qəhrəmanlığını, üçrəngli bayrağımızın dalğalandığı Şuşa qalasını və Ağdam məscidini vəsf edən rəsmlər nümayiş etdirilib. Tədbir zamanı balacalar Vətən, Azərbacan ordusu haqqında ürək sözlərini də söyləyiblər.
Birliyin sədri Seymur Nəsirov bildirib ki, 44 günlük Vətən müharibəsi ərzində Qahirədə yaşayan soydaşlarımızın övladları müzəffər Azərbaycan ordusunun igidliyi haqqında şeir və rəsm əsərlərini diaspor mərkəzinə göndəriblər.
Tədbir “Vətənpərvər” Misirdəki Azərbaycan Diaspor Təşkilatları Birliyinin adından kiçik rəssamlara hədiyyələrin təqdim edilməsi ilə yekunlaşıb.

An exhibition of paintings by Azerbaijani children dedicated to our glorious victory has been organized at the Egyptian-Azerbaijani Friendship Society in Cairo.
The exhibition organized by the “Vatanparvar” Association of Azerbaijani Diaspora Organizations in Egypt, features paintings glorifying the heroism of Azerbaijani soldiers and officers, the Shusha Fortress where our tricolor flag is waved and the Aghdam Mosque. During the event, the children spoke about the Motherland and the Azerbaijani army.
Chairman of the association Seymur Nasirov said that during the 44-day war, the children of our compatriots living in Cairo sent poems and paintings about the bravery of the victorious Azerbaijani army to the diaspora center.
The event ended with the presentation of gifts to young artists on behalf of the "Vatanparvar" Association of Azerbaijani Diaspora Organizations in Egypt.