Azərbaycanın Ukrayna Konqresi xalqımızı təbrik edib
Azərbaycanın Ukrayna Konqresi Vətən müharibəsində qazandığı böyük Qələbə münasibətilə Prezident, Ali Baş Komandan İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyeva başda olmaqla bütün xalqımızı təbrik edib.
Bu münasibətlə Konqresin Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinə ünvanladığı təbrik məktubunda bildirilib ki, Ermənistan rəhbərliyinin məqsədyönlü siyasəti səbəbindən Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin dinc yolla həlli uzun illər nəticəsiz qalıb, son iki il ərzində isə danışıqlar tamamilə dayandırılıb və Azərbaycan dövləti işğal olunmuş torpaqlarını hərbi yolla azad etməyə məcbur olub.
Azərbaycanın multikultural dəyərlərə malik olduğuna, təkcə öz ölkəsində deyil, dünyanın bir çox ölkələrində dini, tarixi və mədəni abidələri bərpa etdiyinə bütün dünyanın şahid olduğunu yada salan Konqres üzvləri rəsmi Bakının öz əzəli torpaqları olan Qarabağ bölgəsində də belə davranacağından, sülhü, rifahı bərqərar edəcəyindən əmin olduqlarını bildiriblər.
Təbrik məktubu "Çoxmillətli Azərbaycan xalqı Vətən müharibəsində bütün dünyaya sübut etdi ki, Qarabağ Azərbaycandır!, Yaşasın Ali Baş Komandan İlham Əliyev!, Yaşasın şanlı Azərbaycan Ordusu!, Yaşasın Azərbaycan xalqı!" - şüarları ilə yekunlaşır.

The Ukrainian Congress of Azerbaijan congratulated all our people, especially, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev and First Vice President Mehriban Aliyeva, on the great victory in the Patriotic War.
In this regard, the congratulatory letter of the Congress to the State Committee on Work with Diaspora said that the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict has been ineffective for many years due to the purposeful policy of the Armenian leadership, over the past two years, the talks have been suspended and the Azerbaijani state has been forced to liberate its occupied territories by military means.
Recalling that Azerbaijan has multicultural values and restores religious, historical and cultural monuments not only in its own country, but also in many countries around the world, members of Congress expressed confidence that official Baku would do the same in its ancient homeland, the Karabakh region, and establish peace and prosperity.
The congratulatory letter ends with slogans such as "The multinational people of Azerbaijan proved to the whole world in the Patriotic War that Karabakh is Azerbaijan!, Long live the Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev!, Long live the glorious Azerbaijani Army! Long live the people of Azerbaijan!".