Ümummilli lider Heydər Əliyevin anım gününə həsr edilmiş boks yarışı keçirilib
Almaniyanın Gelsenkırchen şəhərində xalqımızın ümummilli liderı Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş boks turniri təşkil edilib.
Almaniyanın Maqdeburq şəhərində fəaliyyət göstərən Heydər Əliyev adına Dünya Boks Komitəsinin (World Boxing Committee H.Aliyev – WBCA) təşkil etdiyi Dünya kəməri uğrunda yarışda almanıyalı bokscu A.Frank estonıyalı rəqibi R.Porozovsa qarşı mübarızə aparıb. Gərgin döyüş nəticəsində A.Frank qalib gələrək növbəti dəfə Dünya kəmərinin sahibi olub. Bu, almaniyalı boksçunun ağır çəkidə 5-cı qalibiyyətidir.
Qeyd edək ki, Heydər Əliyev adına Dünya Boks Komitəsinin hər il ulu öndərin doğum və anım günlərində Almaniyanın müxtəlif şəhərlərində turnirlər keçirməsi artıq ənənə halını alıb. Komitə dünya idmançılarını birləşdirmək, başqa millətlərdən olan idmançılarla Avropada yaşayan soydaşlarımız arasında dostluq əlaqələrini möhkəmləndirmək, ümummilli lider Heydər Əliyevin adını daşıyan kəmərləri dünyanın ən məşhur kəmərləri sırasına gətirmək məqsədilə yaradılıb.

A boxing tournament dedicated to the memory of national leader Heydar Aliyev has been organized in Gelsenkirchen, Germany.
German boxer A. Frank fought against his Estonian opponent R. Porozovs in the competition for the World Belt organized by the World Boxing Committee named after H. Aliyev (WBCA) in Magdeburg, Germany. As a result of a tense battle, A. Frank won and once again became the owner of the World Belt. This is the 5th heavyweight victory of the German boxer.
It should be noted that it has become a tradition to hold tournaments by the World Boxing Committee named after Heydar Aliyev in different cities of Germany every year on the birthday and memory of the great leader. The committee was established to unite world athletes, strengthen friendly relations between athletes of other nationalities and our compatriots living in Europe, and make the belts named after national leader Heydar Aliyev one of the most popular belts in the world.