Azərbaycandakı icmalar tarixi qələbə ilə bağlı bəyanatla çıxış ediblər
Azərbaycandakı gürcü icması, Pakistan icması və Dünya Axıska Türkləri Birliyi Azərbaycan ordusunun əldə etdiyi tarixi qələbə münasibətilə bəyanatlarla çıxış ediblər.
Bəyanatlarda qeyd edilir ki: Azərbaycan xalqını, Prezident İlham Əliyevi və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanı Zəfər Günü münasibətilə təbrik edir, Şəhidlərə Allahdan rəhmət, qazilərə şəfa diləyirik.
Azərbaycan Prezidenti, müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə qəhrəman Azərbaycan ordusunun torpaqlarımızı Ermənistanın işğalından azad etməsi ilə qürur duyur və iftixar hissi keçirdiyimizi bildiririk.
Bütün dünyada sülhpərvər, mültikultural və tolerant ölkə kimi tanınan, haqlı və ədalətli mövqeyə malik olan Azərbaycanın beynəlxalq hüquqa əsasən Qarabağı işğaldan azad etdiyi, xalqımızın özünümüdafiə və ərazi bütövlüyünü təmin etmək hüquqlarını həyata keçirdiyi nəzərə çatdırılıb.
Sentyabrın 27-dən başlayan Vətən müharibəsi zamanı Azərbaycandakı bütün icmaların və diaspor təşkilatlarının Azərbaycana mənəvi dəstək olduqları vurğulanıb: "Vətən müharibəsi sübut etdi ki, Azərbaycan xalqı vahid, yenilməz və bölünməzdir".

The Georgian community, the Pakistani community and the World Akhiska Turks Union in Azerbaijan made statements on the historic victory of the Azerbaijani army.
The statements say: We congratulate the people of Azerbaijan, President Ilham Aliyev and First vice-president Mehriban Aliyeva on the Victory Day, wish God's mercy to the martyrs and healing to the veterans.
We are proud that the heroic Azerbaijani army led by the President of Azerbaijan, the victorious Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, liberated our lands from Armenian occupation.
It was noted that Azerbaijan, known as a peaceful, multicultural and tolerant country in the whole world, has a just and fair position. Azerbaijan liberated Karabakh from occupation in accordance with international law, and exercised the rights of our people to self-defense and territorial integrity. It was noted that during the Patriotic War, which began on September 27, all communities and diaspora organizations in Azerbaijan provided moral support to Azerbaijan: "The Patriotic War proved that the Azerbaijani people are united and indivisible."