COVID-19 pandemiyası ilə mübarizə çərçivəsində Türkiyənin Kayseri şəhərində fəaliyyət göstərən Azərbaycan diasporu müvəqqəti çətinliklə üzləşmiş soydaşlarımıza ərzaq yardımı edib.
Kayseri Azərbaycanlı Tələbələr Birliyinin sədri Əlixan Məhərrəmli bildirib ki, öncə şəhərdə yaşayan aztəminatlı azərbaycanlı ailələrin və burada təhsil alan azərbaycanlı tələbələrin siyahısı müəyyənləşdirilib. Sonra isə zəruri ərzaq məhsullarının daxil edildiyi 92 bağlama hazırlanıb. Ərzaq bağlamaları 67 evə və tələbə yataqxanalarına çatdırılıb.
Birliyin rəhbəri qeyd edib ki, bu addım Azərbaycan dövlətinin Türkiyədəki vətəndaşlarına göstərdiyi diqqət və qayğıya dəstək məqsədi ilə atılıb. Humanitar aksiyanın keçirilməsində iştirak edən təşkilatlara minnətdarlığını bildirən birlik rəhbəri karantin müddətində imkan daxilində ehtiyacı olan azərbaycanlılara zəruri yardımın davam etdiriləcəyini bildirib.

As part of the fight against the COVID-19 pandemic, the Azerbaijani diaspora in Kayseri, Turkey has provided food aid to our compatriots facing temporary difficulties.
Alikhan Maharramli, chairman of the Kayseri Azerbaijani Students' Union, said that firstly a list of low-income Azerbaijani families living in the city and Azerbaijani students studying here had been determined. Then, 92 packages containing necessary food products were prepared. Food packages were delivered to 67 houses and dormitories.
The head of the union noted that this step was taken to support the attention and care of the Azerbaijani state to its citizens in Turkey. Expressing gratitude to the organizations involved in the humanitarian action, the head of the union said that the necessary assistance would be continued to Azerbaijanis in need during the quarantine period.