Gürcüstanda fəaliyyət göstərən azərbaycanlı icma təşkilatlarına daxil olan "Era Teatrı" ilə Gürcüstan Azərbaycanlılarının İnteqrasiya Mərkəzinin birgə layihəsi əsasında qısametrajlı film müsabiqəsi elan edilib.
2020-ci ilin 27 may tarixi filmlərin müsabiqəyə göndərilməsi üçün son müddət kimi göstərilib. Bu tarixədək müsabiqəyə qatılmaq istəyənlər filmlərini erateatri@gmail.com ünvanına göndərə bilər.
Müsabiqənin şərtlərinə əsasən, istənilən mövzu və janrda olan filmin həcmi maksimum 3 dəqiqə olmalıdır. Müsabiqədə dini dəyərləri, etnik kimliyi və siyasi ideologiyaları hədəf alan mövzulara yer verilməyəcək. Layihəyə qədər sosial şəbəkələrdə paylaşılmış və ya plagiat olduğu aşkarlanan filmlər də müsabiqədən kənarlaşdırılacaq.
Müsabiqəyə yaşından aslı olmayaraq, “Era Teatrı”nın üzvü olmayan, hər bir Gürcüstan vətəndaşı qatıla bilər. Təşkilatçılar şəffaflığın təmin olunması üçün “Era Teatrı” üzvlərinin müsabiqəyə qatılmayacağını bəyan ediblər.
Qalib filmlər münsiflərin və izləyicilərin dəyərləndirilməsi ilə seçiləcək. Müsabiqənin birinci, ikinci və üçüncü yerlərini qazanan qaliblərə müvafiq olaraq 250, 150 və 100 lari dəyərində pul mükafatlarının verilməsi nəzərdə tutulub.

A short film competition has been announced on the basis of a joint project of the “Era Theater” which is part of Azerbaijani community organizations operating in Georgia and Integration Center of Georgian Azerbaijanis.
May 27, 2020 is the deadline for submitting films to the competition. Those who want to participate in the competition before this date can send their films to erateatri@gmail.com .
According to the terms of the competition, the duration of the film in any subject and genre should be a maximum of 3 minutes. Topics targeting religious values, ethnic identity and political ideologies will not be included in the competition. Films shared on social media prior to the project or found to be plagiarized will also be excluded.
Any Georgian citizen, regardless of age, who is not a member of the “Era Theater”, can participate in the competition. To ensure transparency, the organizers have stated that members of the “Era Theater” will not participate in the competition.
The winning films will be selected by judges and audience. The winners of the first, second and third places of the competition will be awarded 250, 150 and 100 GEL, respectively.