COVİD-19 pandemiyası ilə əlaqədar bütün dünyada fəaliyyət göstərən azərbaycanlılar, diaspor təşkilatları həmrəylik göstərir və müxtəlif xeyriyyə aksiyaları təşkil edirlər.
Növbəti belə bir aksiya İsveç-Azərbaycan birliyi (SAF) tərəfindən təşkil edilib. İsveç Krallığının Stokholm şəhərində yaşayan azərbaycanlılar aztəminatlı ailələrə və yaşlı insanlara dəstək üçün xeyriyyə kampaniyasına başlayıb.
Təşkilat vasitəsi ilə Azərbaycanın regionlarında karantin dövründə sosial təcrid şəraitində yaşayan 50-dən çox ailəyə ərzaq yardımı edilib və digər köməkliklər göstərilib. Hal-hazırda da davam edən aksiya çərçivəsində fiziki qüsurlu insanlar əlil arabası ilə təmin edilib və hər ailəyə 100 manat məbləğində maddi dəstək göstərilib.
Qeyd edək ki, idarə heyətinin üzvləri Stokholmda da çətinliklə qarşılaşmış soydaşlarımıza müxtəlif istiqamətlərdə yardımlar edib.
SAF işçi qrupu aksiyanın karantin müddətində davam edəcəyini vurğulayaraq iştirak edən hər bir şəxsə öz təşəkkürünü bildirib.

Azerbaijanis and diaspora organizations around the world are demonstrating solidarity and organizing various charity events related with COVID-19 pandemic. Another event was organized by the Swedish-Azerbaijani Union (SAF). Azerbaijanis living in Stockholm, Sweden, have launched a charity campaign to support low-income families and the elderly.
The organization provided food and other assistance to more than 50 families living in social isolation during the quarantine period in the regions of Azerbaijan. As part of the ongoing campaign, people with disabilities were provided with wheelchairs and each family got financial support in the amount of 100 manat.
It sould be noted that, members of the board also helped to our compatriots in Stockholm in various ways. The working group of SAF stressed that the campaign will continue during the quarantine period and thanked everyone who involved.