Arxangelskdəki aztəminatlı ailələrə yardım edilib
COVİD-19 qlobal pandemiyası ilə mübarizə çərçivəsində diaspor təşkilatlarının aztəminatlı ailələrə yardım kampaniyası davam edir.
Rusiyanın Arxangelsk vilayətində fəaliyyət göstərən ictimai təşkilatların nümayəndələri və iş adamları da bu kampaniyadan kənarda qalmayıblar. Onların arasında “Arxangelsk vilayətinin Azərbaycan diasporu” Təşkilatı və azərbaycanlı iş adamları da var.
Təşkilatın sədri Tərlan Qasımov məlumat verib ki, 10 aztəminatlı və çoxuşaqlı ailəni ərzaq yardımı ilə təmin ediblər, uşaqları meyvə sovqatı ilə sevindiriblər.
Diaspor rəhbərinin sözlərinə görə, yerli hakimiyyət nümayəndələri bildiriblər ki, vilayətin çoxuşaqlı və aztəminatlı ailələrinə yardım edən bütün ictimai təşkilatların, o cümlədən Azərbaycan diasporunun təşəbbüslərini dəstəkləməyə hazırdırlar.

As part of the fight against the global pandemic COVID-19, the campaign of diaspora organizations to help low-income families continues.
Representatives of public organizations and businessmen operating in Arkhangelsk region of Russia were not left out of the campaign. Among them are the “Azerbaijani Diaspora of the Arkhangelsk Region” and Azerbaijani businessmen.
The chairman of the organization, Tarlan Gasimov, informed that 10 low-income and large families were provided with food and they made the children happy with a gift of fruit.
According to the head of the diaspora, local authorities mentioned that they were ready to support the initiatives of all public organizations, including the Azerbaijani diaspora, which help large and low-income families in the region.