Gürcüstan Azərbaycanlılarının İnteqrasiya Mərkəzi (GAİM) əhalinin karantin qaydalarına əməl etməsi məqsədilə #evdəqal kampaniyasına başlayıb.
Mərkəzin müxtəlif yaş qruplarına aid olan şagirdləri və könüllüləri bu kampaniyaya qoşularaq, GAİM-in facebook səhifəsində #evdəqal müraciəti ilə videolar paylaşmaqdadırlar.
GAİM-in icraçı direktoru Aygül İsayeva bildirib ki, Marneuli və Bolnisi ciddi karantin rejiminə keçdikdən sonra şagirdlər bu videoları hazırlamaq qərarına gəliblər: “Məqsədimiz insanlara koronavirus və onun təhlükələri haqqında məlumat vermək və bu virusdan necə qorunmaq lazım olduğunu söyləməkdir”.
Qeyd edək ki, 2019-cu ilin aprelindən Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyilə Marneuli rayonunda fəaliyyətə başlayan GAİM-də 300-ə yaxın gənc təhsil alır.

Центр интеграции азербайджанцев Грузии (ЦИАГ) в целях соблюдения населением карантинных правил приступил к кампании #оставайсядома.
Волонтеры и учащиеся различных возрастных групп центра, присоединившись к этой кампании, публикуют на странице центра вFacebookвидео с обращением #оставайсядома.
Исполнительный директор ЦИАГ Айгюль Исаева отметила, что учащиеся решили подготовить данные видео после того, как Марнеули и Болниси ввели строгий карантинный режим: “Наша цель заключается в информировании людей о коронавирусе и представляемой им угрозе, а также о том, как предохраниться от этого вируса”.
Отметим, что в ЦИАГ, начавшем свою деятельность в Марнеульском районе при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой, обучаются около 300 молодых людей.