Bu gün Paris Azərbaycan Evinin rəhbəri, Fransada Azərbaycanın Dostları Assosiasiyasının baş katibi Mirvari Fətəliyevanın doğum günüdür.
Hörmətli Mirvari xanım,
Sizi doğum gününüz münasibətilə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin rəhbərliyi və kollektivi adından səmimi qəlbdən təbrik edir və gələcək fəaliyyətinizdə uğurlar arzulayırıq.
Fransada doğma Vətənimizin zəngin mənəvi, intellektual potensiala, qədim tarixə və mədəniyyətə malik bir ölkə kimi tanıdılmasında Sizin xüsusi xidmətləriniz var.
Təəssüf hissi ilə qeyd edirik ki, dünyanı cənginə almış koronavirus böhranı Sizdən də yan keçmədi. Bu ağır günlərinizdə Dövlət Komitəsi adından Sizə şəfa diləyir, tez bir zamanda sağlamlığınıza qovuşmağı arzu edirik.
Bir daha Sizi doğum gününüz münasibətilə ürəkdən təbrik edir və Fransa ilə Azərbaycan arasında mədəni əlaqələrin inkişafı sahəsində gələcək fəaliyyətinizdə müvəffəqiyyətlər diləyirik.

Сегодня день рождения руководителя Дома Азербайджана в Париже, генерального секретаря Ассоциации друзей Азербайджана во Франции Мирвари Фаталиевой.
Уважаемая Мирвари ханым,
От имени руководства и коллектива Государственного комитета по работе с диаспорой сердечно поздравляем Вас с днем рождения и желаем успехов в дальнейшей деятельности.
Вам принадлежат особые заслуги в популяризации во Франции нашей Родины, как страны, обладающей богатым духовным, интеллектуальным потенциалом, древней историей и культурой.
С сожалением отмечаем, что охвативший мир коронавирусный кризис не миновал и Вас. В эти тяжелые дни от имени Государственного комитета желаем Вам исцеления и скорейшего выздоровления.
Еще раз сердечно поздравляем Вас с днем рождения и желаем успехов в дальнейшей деятельности в области развития культурных связей между Францией и Азербайджаном.