Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov İsveçrə Konfederasiyasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri xanım Müriel Peneveyre ilə görüşüb.
Görüşdə Avropada yaşayan azərbaycanlıların, müxtəlif ölkələrdəki diaspor təşkilatlarının və Azərbaycandakı icmaların fəaliyyəti barədə danışılıb.
Komitə sədri DİDK-də son illər görülən işlər, aparılan diaspor siyasəti haqqında məlumat verib, xaricdə yaşayan və təhsil alan soydaşlarımızın yaşadığı cəmiyyətlərə inteqrasiya olunmaları və eyni zamanda Azərbaycanla da əlaqələrinin möhkəmliyi üçün həyata keçirilən irimiqyaslı layihələr barədə məlumat verib.
Təmsil etdiyi ölkənin diaspor siyasətindən danışan səfir Müriel Peneveyre qarşılıqlı əməkdaşlığın böyük əhəmiyyət daşıdığını diqqətə çatdırıb.
Qeyd olunub ki, hər iki ölkənin müvafiq strukturları arasında əməkdaşlığın genişlənməsi, bu cür fikir mübadilələrinin ardıcıl və sistemli olması mühüm əhəmiyyət kəsb edir.

Chairman of the State Committee on Work with Diaspora Fuad Muradov has met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Swiss Confederation to Azerbaijan Muriel Penewayre.
The meeting focused on the activities of Azerbaijanis living in Europe, diaspora organizations in various countries and communities in Azerbaijan.
The chairman of the committee informed about the recent activities of the SCWD, the diaspora policy, integration of our compatriots living and studing abroad to the communities where they live and at the same time the large-scale projects implemented to strengthen their relationship with Azerbaijan.
Speaking on the diaspora policy of the country she represented, Ambassador Muriel Penewayre noted the importance of mutual cooperation.
It was noted that the expansion of cooperation between the relevant structures of the two countries, the consistent and systematic exchange of views has great importance.