ABŞ-nin Perdyu Universitetində 8 Noyabr - Zəfər Günü və 9 Noyabr - Dövlət Bayrağı Günü qeyd edilib
ABŞ-nin İndiana ştatının Perdyu Universitetində (Purdue University) fəaliyyət göstərən Azərbaycan Tələbə Assosiasiyası 8 Noyabr – Zəfər Günü və 9 Noyabr – Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə tədbir təşkil edib.
Tədbirdə universitetin müxtəlif fakültələrində təhsil alan, fərqli ölkə və mədəniyyətlərdən olan tələbələr iştirak ediblər.
Perdyu Universiteti Azərbaycan Tələbə Assosiasiyasının İdarə Heyətinin üzvü və II Azərbaycan Gənclər Forumunun iştirakçısı Kamran Hacıbəyli çıxışında Zəfər Gününün və Dövlət Bayrağı Gününün Azərbaycan xalqı üçün dərin mənəvi əhəmiyyətindən danışıb. O, belə tədbirlərin xaricdə yaşayan azərbaycanlı gənclərin milli kimliyinin qorunması və təbliği baxımından vacibliyini vurğulayıb. Tədbirdə, həmçinin assosiasiyanın digər üzvləri - Kənan Qurbanov, Şəms Adıgözəlzadə, Yusif Şükürlü, Kərim Abdullayev, Orxan Musayev Zəfər Gününün önəmindən və təşkilatın gələcək planlarından bəhs ediblər.
Tələbələr Azərbaycan musiqisinin sədaları altında rəqs edib, milli mətbəximizin ləziz təamlarını dadıblar. İştirakçılar arasında əyləncəli oyunlar, Azərbaycan tarixi və mədəniyyəti haqqında viktorinalar təşkil olunub, qaliblərə hədiyyələr təqdim edilib. Tədbir həm əyləncəli, həm də maarifləndirici atmosferdə keçərək, Azərbaycan mədəniyyətinin təbliği və tələbələr arasında mədəni müxtəlifliyin təşviqinə töhfə verib
Azərbaycan Tələbə Assosiasiyası gələcəkdə də milli bayramlarımızın qeyd olunması, eləcə də Azərbaycanın mədəni irsinin təbliği məqsədilə müxtəlif tədbirlər keçirməyi planlaşdırır.

В американском Университете Пердью отмечены День Победы – 8 Ноября и День государственного флага – 9 Ноября
Aзербайджанская студенческая ассоциация, действующая в Университете Пердью (Purdue University) американского штата Индиана, организовала мероприятие по случаю 8 Ноября - Дня Победы и 9 Ноября - Дня государственного флага.
В церемонии приняли участие студенты, обучающиеся на различных факультетах университета, представляющие различные страны и культуры.
Член правления Aзербайджанской студенческой ассоциации Университета Пердью и участник II Форума азербайджанской молодежи Кямран Гаджибейли коснулся глубокого морального значения Дня Победы и Дня государственного флага для азербайджанского народа. Oн подчеркнул значение таких мероприятий с точки зрения сохранения и пропаганды национальной идентичности азербайджанской молодежи, проживающей в зарубежных странах. Другие члены ассоциации – Кянан Гурбанов, Шамс Адыгезалзаде, Юсиф Шукюрлю, Керим Абдуллаев, Орхан Мусаев также говорили на церемонии о значении Дня Победы и дальнейших планах организации.
Студенты танцевали под звуки азербайджанской музыки и попробовали вкусные блюда нашей национальной кухни. Среди участников были организованы развлекательные игры, викторины, связанные с историей и культурой Азербайджана, победителям вручены подарки. Мероприятие прошло как в развлекательной, так и просветительной атмосфере и внесло вклад в пропаганду азербайджанской культуры и поощрение культурного разнообразия среди студентов.
Aзербайджанская студенческая ассоциация планирует и дальше организовывать различные мероприятия для проведения наших национальных праздников, а также пропаганды азербайджанского культурного наследия.