Riqada “Zəfər Yığıncağı” adlı tədbir keçirilib
Latviyada fəaliyyət göstərən Azəri Gənclər Təşkilatı Riqa Texniki Universitetində Zəfər Günü münasibətilə tədbir keçirib.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə baş tutan “Zəfər Yığıncağı” adlı tədbirdə əvvəlcə Azərbaycanın Dövlət Himni səsləndirilib, şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olunub.
Daha sonra Latviya Seyminin deputatı, Azəri Gənclər Təşkilatının sədri, diasporun fəal üzvü Amil Səlimov çıxış edib. Vətən müharibəsindən, müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli Azərbaycan ordusunun göstərdiyi qəhrəmanlıqlardan və qazanılan şanlı qələbədən danışıb.
Tədbirin davamında 44 günlük Vətən müharibəsi ilə bağlı qısametrajlı film göstərilib, Şuşa haqqında geniş məlumat verilib, Şuşanın işğaldan azad olunduqdan sonrakı görüntüləri nümayiş etdirilib.

Azeri Youth Organization, operating in Latvia held an event dedicated to Victory Day at the Riga Technical University.
“Victory Meeting” was held with the support of the State Committee on Work with Diaspora. The event began with a minute’s silence, as a mark of respect to the dear memory of martyrs, who died for the territorial integrity of our country.
Then, Amil Salimov, deputy of the Latvian Saeima, head of the Azeri Youth Organization, diaspora activist made a speech. It was spoken about the 44-day Patriotic War, the heroism of the sons of Azerbaijan, and the brilliant victory under the leadership of of the Victorious Commander-in-Chief Ilham Aliyev.
In the continuation of the event, a film about the 44-day Patriotic War was shown. It  was given information  about Shusha, and images of Shusha after its liberation from the occupation were screened.