Gürcüstanda COP29-la bağlı məlumatlandırıcı tədbir keçirilib
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin tabeliyindəki Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondunun dəstəyi və Tbilisidə fəaliyyət göstərən "Alyans" Gənclər Mərkəzinin layihəsi çərçivəsində Gürcüstanda COP29-la bağlı məlumatlandırıcı aksiya keçirilib.
Bakıda keçirilən COP29 konfransı ilə bağlı Azərbaycan və gürcü dillərində çap olunmuş bukletlər "Qabal İnkişafı Mərkəzi" tərəfindən Lagodexi rayonunun və Qabal kəndinin sakinlərinə, məktəb şagirdlərinə, gürcü ictimaiyyətinə paylanıb. Həmçinin, mərkəzin üzvlərinin iştirakı ilə "COP29 Azərbaycanda" mövzusunda tədbir təşkil edilib.
Mərkəzin rəhbəri Yavər Məmmədov COP29 barədə danışıb, iqlim dəyişikliklərinə həsr olunmuş bu konfransın əhəmiyyətini vurğulayıb.

An awareness event about COP29 was held in Georgia
22 November, 2024An informative campaign related to COP29 was organized in Georgia with the support of the Azerbaijan Diaspora Support Fund under the State Committee on Work with Diaspora and within the framework of a project by the "Alliance" Youth Center operating in Tbilisi.
Brochures printed in Azerbaijani and Georgian about the COP29 conference held in Baku were distributed by the "Gabal Development Center" to the residents, students, and the general Georgian public in the Lagodekhi district and the village of Gabal. Additionally, an event titled "COP29 in Azerbaijan" was organized with the participation of the center's members.
The head of the center, Yaver Mammadov, spoke about COP29 and emphasized the significance of this conference dedicated to climate change.