Dördüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi ilə görüş keçirilib
15 iyul, 2025Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov Mentorluq Proqramı çərçivəsində dördüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Cəfər Nəcəfli ilə görüşüb.
Komitə sədri Azərbaycanın diaspor təşkilatlarından, Azərbaycan Evlərindən, Koordinasiya Şuralarından və həftəsonu məktəblərindən bəhs edib. Diaspor sahəsində həyata keçirilən strateji təşəbbüslərdən, milli kimliyin qorunması və gücləndirilməsi istiqamətində görülən işlərdən danışıb.
Görüş zamanı qeyd olunan mövzularda geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Cəfər Nəcəfli ona göstərilən dəstəyə görə minnətdarlığını bildirib, qazandığı bilik və təcrübənin faydalı olmasından məmnunluğunu ifadə edib.
Xatırladaq ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 2019-cu il 26 iyul tarixli Sərəncamına əsasən təsis olunub. Müsabiqə intellektual səviyyəsi və idarəçilik keyfiyyətləri yüksək olan perspektiv rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsi, dəstəklənməsi və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılması məqsədi daşıyır.

Состоялась встреча с победителем четвертого конкурса “Восхождение”
15 июля, 2025Председатель Государственного комитета по работе с диаспорой Фуад Мурадов в рамках Менторской программы встретился с победителем четвертого конкурса “Восхождение” Джафаром Наджафли.
Председатель комитета рассказал об азербайджанских диаспорских организациях, домах Азербайджана, координационных советах и воскресных школах. Он коснулся стратегических инициатив, осуществляемых в области диаспоры, работы, направленной на сохранение и укрепление национальной идентичности.
В ходе встречи состоялся широкий обмен мнениями на упомянутые темы.
Джафар Наджафли поблагодарил за оказанную ему поддержку, выразил удовлетворение пользой обретенных знаний и опыта.
Напомним, что конкурс “Восхождение” учрежден на основании Распоряжения Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 26 июля 2019 года. Конкурс преследует цель выявления, поддержки перспективных руководящих лиц с высоким интеллектуальным уровнем и управленческой компетенцией и создания банка кадровых резервов в стране.