Dördüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi ilə görüş keçirilib
15 iyul, 2025Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov Mentorluq Proqramı çərçivəsində dördüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Cəfər Nəcəfli ilə görüşüb.
Komitə sədri Azərbaycanın diaspor təşkilatlarından, Azərbaycan Evlərindən, Koordinasiya Şuralarından və həftəsonu məktəblərindən bəhs edib. Diaspor sahəsində həyata keçirilən strateji təşəbbüslərdən, milli kimliyin qorunması və gücləndirilməsi istiqamətində görülən işlərdən danışıb.
Görüş zamanı qeyd olunan mövzularda geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Cəfər Nəcəfli ona göstərilən dəstəyə görə minnətdarlığını bildirib, qazandığı bilik və təcrübənin faydalı olmasından məmnunluğunu ifadə edib.
Xatırladaq ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 2019-cu il 26 iyul tarixli Sərəncamına əsasən təsis olunub. Müsabiqə intellektual səviyyəsi və idarəçilik keyfiyyətləri yüksək olan perspektiv rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsi, dəstəklənməsi və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılması məqsədi daşıyır.

Meeting with the winner of the fourth “Yüksəliş” competition was held
The Chairman of the State Committee on Work with Diaspora, Fuad Muradov met with Jafar Najafli, the winner of the fourth “Yüksəliş” (“Rise”) competition, as part of the Mentorship Program.
Committee Chairman spoke about Azerbaijan’s diaspora organization, Azerbaijan Houses, Coordination Councils, and weekend schools. He discussed the strategic initiatives carried out in the field of diaspora affairs, as well as the efforts aimed at preserving and strengthening national identity.
The meeting featured a broad exchange of ideas on the aforementioned topics.
Jafar Najafli expressed his gratitude for support provided to him, shared his satisfaction with the usefulness of the knowledge and experience he gained.
It should be noted that the "Yüksəliş" competition was established based on the decree signed by President Ilham Aliyev on July 26, 2019. The competition aims to identify and support prospective leaders with high intellectual capacity and managerial qualities, as well as to create a talent pool in the country.