Corc Vaşinqton Universitetində Azərbaycanın Zəfər tarixinə dair videoçarxlar göstərilib
ABŞ-nin Corc Vaşinqton Universitetində Azərbaycanın Zəfər Gününün 5-ci ildönümünə həsr olunan tədbir keçirilib.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi, universitetdə fəaliyyət göstərən Azərbaycanlı Tələbə Alyansının təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirdə universitetin azərbaycanlı və xarici tələbələri, professor-müəllim heyəti iştirak edib.
Tədbirdə, ölkəmizin müasir tarixi və qəhrəmanlıq salnaməsinə həsr olunan təqdimatlar və panel müzakirələri keçirilib. İştirakçılar üçün viktorina təşkil olunub, qaliblərə xatirə hədiyyələri verilib.
Həmçinin Azərbaycanın milli musiqi və rəqs nümunələri ifa olunub, qonaqlara milli mətbəximizin ənənəvi təamları təqdim edilib.

В Университете Джорджа Вашингтона показаны видеоролики об истории Победы Азербайджана
В американском Университете Джорджа Вашингтона состоялось мероприятие, посвященное 5-й годовщине Дня Победы Азербайджана.
В церемонии, организованной действующим в университете Альянсом азербайджанских студентов при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой, приняли участие азербайджанские и зарубежные студенты, профессорско-преподавательский состав университета.
На мероприятии были проведены презентации и панельные дискуссии, посвященные современной истории и героической летописи нашей страны. Для участников организована викторина, победителям вручены памятные подарки.
Кроме того, были исполнены азербайджанская национальная музыка и танцы, гостям предложены традиционные блюда нашей национальной кухни.