Avstriyadakı soydaşlarımızdan “Qarabağ”a dəstək
Ağdamın “Qarabağ” Futbol Klubunun əsas heyəti Avstriyada təlim-məşq toplanışı çərçivəsində bir sıra yoldaşlıq görüşləri keçirib. Azərbaycanı beynəlxalq arenada uğurla təmsil edən komanda Ukraynanın “Metalist Xarkov”, Niderlandın “Tvente” və Avstriyanın “Red Bull Salzburg” klubları ilə qarşılaşıb.
Avstriyada yaşayan soydaşlarımız, o cümlədən Avstriya Azərbaycanlıları Cəmiyyəti və digər diaspor təşkilatlarının üzvləri təlim-məşq toplanışı, eləcə də oyunlar zamanı “Qarabağ”ı tək buraxmayıb. Stadion tribunalarında dalğalanan Azərbaycan bayraqları, səsləndirilən şüarlar həm “Qarabağ”ın oyunçuları, həm də yerli ictimaiyyət tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb. Bu mənzərə Azərbaycan diasporunun milli həmrəyliyini, vətənə bağlılığını bir daha nümayiş etdirib.
Soydaşlarımız “Qarabağ” komandasının əzəli və əbədi torpaqlarımızın simvollarından birinə çevrildiyini və adını layiqli şəkildə daşıdığını bildiriblər.
Komandanın baş məşqçisi Qurban Qurbanov göstərilən diqqət və dəstəyə görə Avstriyada fəaliyyət göstərən Azərbaycan diaspor təşkilatlarına, xüsusilə Avstriya Azərbaycanlıları Cəmiyyətinə və Zalsburq Azərbaycan Evinə təşəkkür edib. “Qarabağ”ın bütün üzvlərinin imzaladığı rəsmi formalar adıçəkilən təşkilatlara hədiyyə olunub.

Поддержка “Карабаху” от наших соотечественников в Австрии
Основной состав агдамского футбольного клуба “Карабах” в рамках учебно-тренировочного сбора в Австрии провел ряд товарищеских встреч. Команда, успешно представляющая Азербайджан на международной арене, встретилась с клубами “Meталлист Xaрьков” (Украина), “Tвенте (Нидерланды) и Ред Булл Зальцбург(Австрия).
Проживающие в Aвстрии наши соотечественники, в том числе члены Общества азербайджанцев Австрии и других диаспорских организаций, не оставили “Карабах” в одиночестве во время учебно-тренировочного сбора и матчей. Азербайджанские флаги, которые развевались на трибунах, провозглашаемые лозунги с большим интересом были встречены как игроками “Карабаха, так и местной общественностью. Эта картина еще раз продемонстрировала национальную солидарность азербайджанской диаспоры, ее привязанность к родине.
Наши соотечественники отметили, что команда “Карабах” стала одним из символов наших исконных и извечных земель и достойно несет это имя.
Старший тренер клуба Гурбан Гурбанов поблагодарил действующие в Австрии азербайджанские диаспорские организации, в частности,  Общество азербайджанцев Австрии и Дом Азербайджана в Зальцбурге, за проявленное внимание и оказанную поддержку. Упомянутым организациям были подарены футбольные формы, подписанные всеми членами “Карабаха”.