Kölndəki Azərbaycan Evində doğma dilimizin tədrisinə başlanılıb
Xaricdə yaşayan azərbaycanlı uşaqlara doğma dilimizin və tariximizin tədrisi prosesinə Köln şəhərində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Evi də qoşulub.
Sentyabrın 11-dən Köln şəhərində, Neusser Ştrasse 723 ünvanında yerləşən Azərbaycan Evində Azərbaycan dili, ədəbiyyatı və tarixi kurslarına start verilib. Ana dilimizin unudulmaması, ədəbiyyatımızın və tariximizin tədrisi məqsədi ilə təşkil edilən kurslarda Köln şəhərində və ətrafında yaşayan həmvətənlərimizin övladları iştirak edirlər. Kurs iştirakçılarına bu fənnləri Bakı Dövlət Universitetinin məzunu Mehman Kərimov tədris edir. Dərslər hər həftənin şənbə günü saat 13:00-da keçirilir.

В Доме Азербайджана в Кельне началось преподавание нашего родного языка
Дом Азербайджана, функционирующий в городе Кельн, присоединился к процессу преподавания нашего родного языка и истории азербайджанским детям, проживающим за рубежом.
С 11 сентября в Доме Азербайджана, расположенном в городе Кельн по адресу Neusser Straße, 723, начались курсы азербайджанского языка, литературы и истории. Курсы, организованные для того, чтобы азербайджанский язык не забывался, для преподавания нашей литературы и истории, участвуют дети наших соотечественников, проживающих в Кельне и его окрестностях. Этим дисциплинам участников курсов обучает выпускник Бакинского государственного университета Мехман Керимов. Занятия проводятся каждую субботу в 13:00.