Azərbaycan diasporuna ağır itki üz verib
Dərin kədər hissi ilə bildiririk ki, Azərbaycan diasporuna ağır itki üz verib. Uzun illər Almaniyada “Berlin Azərbaycan Evi” təşkilatının sədri, Avropa Azərbaycanlıları Konqresinin idarə heyətinin üzvü olmuş Tofiq Qarayev vəfat edib.
Tofiq Qarayev Azərbaycan üçün hər zaman yüksək əzmlə çalışıb. Vətənini sevən, torpağına bağlı olan mərhum soydaşımız xaricdə milli maraqlarımızı daim layiqincə təmsil edib. Almaniyada və Avropanın digər ölkələrində soydaşlarımızın təşkilatlanmasında, Azərbaycan diasporunun inkişafı, həqiqətlərin təbliği və milli maraqlarımızın müdafiəsi məqsədilə çoxsaylı tədbirlərin təşkilində Tofiq Qarayevin xüsusi xidmətləri var.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin rəhbərliyi və kollektivi adından mərhum T.Qarayevin ailə üzvlərinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir, doğmalarına Allahdan səbr diləyirik.

The Azerbaijani diaspora has suffered a heavy loss
We express our deep sorrow that the Azerbaijani diaspora has suffered a heavy loss. Tofig Garayev, chairman of the “Berlin Azerbaijani House” in Germany for many years and a member of the board of the Congress of European Azerbaijanis, has died.
Tofig Garayev has always worked for Azerbaijan with will. Our late compatriot, who loved his homeland, has always worthily represented our national interests abroad. Tofig Garayev has a special contribution to the organization of our compatriots in Germany and other European countries, the development of the Azerbaijani diaspora, the promotion of realities and the organization of numerous events to protect our national interests
On behalf of the leadership and staff of the State Committee on Work with Diaspora, we express our deep condolences to the family and relatives of the late Tofig Garayev, and pray that God will give patience to his relatives.