Nyu-York şəhərinin Times meydanında milli rəqslərimiz nümayiş etdirilib
ABŞ-da fəaliyyət göstərən Azərbaycan–Nyu York Assosiasiyasının sədri Ercan Yerdələnlinin təşəbbüsü və “Mənim yolum” ("My way") – Uşaq İnkişaf Mərkəzinin direktoru Alyona Bədəlovanın dəstəyi ilə Nyu-York şəhərinin Times meydanında Novruz bayramına həsr olunmuş konsert təşkil edilib.
Layihə Novruz bayramı ərəfəsində Azərbaycanın adət-ənənələrini və milli rəqslərini şəhər ictimayyətinə və turistərə tanıtmaq məqsədinə xidmət edib.
Azərbaycan mədəniyyətinin və incəsənətinin təbliğ edilməsi istiqamətində fəaliyyət göstərən “Mənim yolum” Uşaq İnkişaf Mərkəzinin milli geyimli rəqqasələri iki saat ərzində meydanda bir neçə müxtəlif rəqs kompozisiyası nümayiş etdiriblər. Məktəbli rəqqasələrin uğurlu çıxışı meydandan keçən şəhər sakinlərinin və turistlərin diqqətini cəlb edib. Rəqsləri maraqla izləyən tamaşaçılar məktəbliləri alqışlayaraq onların foto və videolarını çəkiblər.
Azərbaycan–Nyu York Assosiasiyasının fəalları meydandakı əcnəbilərə milli adət-ənənələrimiz haqqında məlumatlar verib, onları boyanmış yumurtaları döyüşdürməyə dəvət ediblər. Bundan başqa, yerli sakinlərə Novruz bayramı haqqında məlumatların əks olunduğu broşürlər də paylanılıb.

Our national dances were demonstrated in Times Square in New York
A concert dedicated to Novruz was organized at the Times Square in New York at the initiative of Erjan Yerdalanli, chairman of the Azerbaijan-New York Association in the United States, and with the support of Alyona Badalova, director of the “My Way” Child Development Center.
The project served to introduce the traditions and national dances of Azerbaijan to the city community and tourists on the eve of Novruz holiday.
Dancers in national costumes of the "My Way" Child Development Center, which promotes Azerbaijani culture and art, performed several different dance compositions on the square for two hours. The successful performance of school dancers attracted the attention of residents and tourists passing by the square. Spectators watched the dances with interest, applauded the students and took photos and videos of them.
Activists of the Azerbaijan-New York Association informed foreigners on the square about our national traditions and invited them to painted egg battle. As well as, brochures with information about the Novruz holiday were distributed to local residents.