İsrailli uşaqlar Azərbaycan haqqında maraqlı təqdimatla çıxış ediblər
"Azİz" İsrail-Azərbaycan Beynəlxalq Assosiasiyasının nəzdindəki Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzinin təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə "Azərbaycan gənc israillilərin gözü ilə" mövzusunda videokonfrans keçirilib.
Layihənin məqsədi israilli uşaqlara və gənclərə qardaş Azərbaycanı daha yaxından tanltmaqdır. Tədbirin məruzəçiləri qismində Tel-Əviv şəhərində yaşayan Kamilla və İnbar Malax ailəsinin övladları Şira, Daniel və Eytan seçilib.
Mərkəzin direktoru Yeganə Salmanın moderatorluğu ilə aparılan videokonfrans zamanı ibtidai məktəb şagirləri olan uşaqlar Azərbaycan haqqında maraqlı təqdimatla çıxış ediblər. Onlar Bakı Milli Parkı, Qız Qalası və qədim Qəbələ şəhərinin tarixi barədə ətraflı məlumat veriblər, valideynləri ilə birlikdə Azərbaycana səfər edərkən çəkdikləri şəkilləri nümayiş etdiriblər. Ölkəmizin turizm obyektlərini, əsrarəngiz təbiətini, milli mətbəx nümunələrini və beynəlxalq musiqi festivallarını əks etdirən videoçarx təqdim olunub.
Qeyd edək ki, ivrit dilində keçirilən videokonfrans izləyicilərdə böyük maraq doğurub. Virtual tədbirə İsrailin müxtəlif şəhərlərindən, eləcə də Bakı və Moskvadan çoxsaylı izləyici qatılıb.

A video conference on "Azerbaijan through the eyes of young Israelis" was held at the initiative and organization of the Azerbaijani Cultural Center under the “AzIz” Israel-Azerbaijan International Association.
The aim of the project is to introduce brotherly Azerbaijan to Israeli children and youth. Shira, Daniel and Eitan, children of Camilla and Inbar Malach families living in Tel Aviv, were selected as speakers at the event.
During the video conference moderated by the director of the center Yegana Salman, children from primary school made an interesting presentation about Azerbaijan. They gave detailed information about the history of Baku National Park, Maiden Tower and the ancient city of Gabala, and demonstrated pictures taken during a visit to Azerbaijan with their parents. A video reflecting the tourist attractions, mysterious nature, national cuisine and international music festivals of our country was presented.
It should be noted that the video conference held in Hebrew aroused great interest among the audience. The virtual event was attended by a large number of spectators from different cities of Israel, as well as Baku and Moscow.