Floridadakı beynəlxalq təhsil həftəsində ölkəmiz təmsil olunub
Florida Beynəlxalq Universitetində təhsil həftəsi keçirilib. Dünyanın müxtəlif ölkələrinin qatıldığı tədbirdə Azərbaycanı Florida Beynəlxalq Universitetinin tələbələri Aydın Eminov və Elmar Orucov təmsil ediblər. Qeyd edək ki, diaspor fəalı olan hər iki gənc Florida Azərbaycanlıları Amerika Mədəniyyət Assosiasiyasının üzvüdür.
Təqdimat zamanı Azərbaycanın mədəni irsi, tarixi, coğrafiyası, turizmi barədə ətraflı məlumat verilib. Burada yaradılmış Azərbaycan guşəsində ölkəmizə həsr olunmuş müxtəlif kitablar, jurnallar, bannerlər, broşürlər, mətbəx nümunələri və s. nümayiş olunub.
Ölkəmizin coğrafi mövqeyi, əsrarəngiz təbiəti, qədim tarixi, zəngin mədəniyyəti, memarlıq abidələri, mətbəxi, musiqisi, həmçinin turizm imkanları ilə tanışlıq sərgi iştirakçılarında xöş təssürat yaradıb. İştirakçılar və qonaqlar arasında ölkəmizin ünvanına xoş fikirlər söyləyənlər də olub. Onlar Azərbaycanı çox sevdiklərini, dəfələrlə ölkəmizə gəldiklərini, xalqımıza heyran olduqlarını, milli mətbəximizi çox bəyəndiklərini vurğulayıblar.

В Международном университете Флориды прошла неделя образования. В мероприятии с участием различных стран мира Азербайджан представляли студенты Международного университета Флориды Айдын Эминов и Эльмар Оруджев. Отметим, что оба молодых человека, являющихся активистами диаспоры, - члены Азербайджано-американской культурной ассоциации Флориды.
В ходе презентации была представлена подробная информация о культурном наследии, истории, географии, туризме Азербайджана. B созданном здесь Азербайджанском уголке экспонируются различные книги, журналы, баннеры, брошюры, образцы блюд и пр., посвященные нашей стране.
Ознакомление с географическим положением, живописной природой, древней историей, богатой культурой, архитектурными памятниками, кухней, музыкой, а также туристическими возможностями нашей страны произвели приятное впечатление на посетителей выставки. Участники и гости высказали добрые слова о нашей стране. Oни подчеркнули, что очень любят Азербайджан, неоднократно приезжали в нашу страну, восхищены нашим народом, что им нравится наша национальная кухня.