ABŞ-ın Roli şəhərində Ermənistanın müharibə cinayətlərini əks etdirən sərgi-aksiya təşkil olunub
ABŞ-ın Şimali Karolina ştatının Roli şəhərində Ermənistan silahlı qüvvələrinin 30 illik işğal və II Qarabağ müharibəsi dövründə törətdiyi müharibə cinayətlərinə həsr olunmuş sərgi-aksiya keçirilib.
Ueyk Dairə Məhkəməsi binası qarşısında baş tutan sərgi-aksiya Amerika-Azərbaycan Dostluq Təşkilatının sədri Adika İqbalın rəhbərliyi ilə təşkil edilib.
Sərgi-aksiyada Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın Gəncə, Naftalan, Bərdə, Tərtər, Mingəçevir və digər şəhərlərinə raket hücumları nəticəsində 12-si uşaq, 27-si qadın olmaqla 93 mülki şəxsin həlak olmasını, 454 nəfərin müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri almasını, Xocavənd rayonunun Edilli kəndində aşkar olunan kütləvi məzarlığı, Azərbaycan torpaqlarında basdırdığı minaları əks etdirən fotomateriallar nümayiş etdirilib.
Aksiya ilə maraqlanan şəhər sakinlərinə Ermənistanın müharibə cinayətləri barədə ətraflı məlumat verilib və bukletlər paylanılıb.

В американском городе Роли организована выставка-акция, посвященная военным преступлениям Армении
В административном центре штата Северная Каролина городе Роли прошла выставка-акция, отражающая военные преступления, совершенным вооруженными силами Армении в период 30-летней оккупации азербайджанских земель и второй Карабахской войны.
Выставка, прошедшая перед зданием Окружного суда США Восточного округа Северной Каролины, была организована Председателем Американо-Азербайджанской Организацией дружбы Адики Икбал.
На выставке-акции были продемонстрированы фотоматериалы, отражающие факты ракетных обстрелов, произошедших 2 года назад, азербайджанских городов Гянджа, Нафталан, Барда, Тертер, Мингячевир и других городов вооруженными силами Армении, в результате которых погибли 93 мирных жителя, в том числе 12 детей и 27 женщин, а также получили ранения различных степеней тяжести 454 человека. Также были представлены фотоматериалы, отражающие массовое захоронение, обнаруженное в селе Эдилли Ходжавендского района и минные поля.
Жителям города, проявившим интерес к акции, была предоставлена подробная информация о военных преступлениях Армении и были розданы буклеты.