ABŞ-ın Roli şəhərində Ermənistanın müharibə cinayətlərini əks etdirən sərgi-aksiya təşkil olunub
ABŞ-ın Şimali Karolina ştatının Roli şəhərində Ermənistan silahlı qüvvələrinin 30 illik işğal və II Qarabağ müharibəsi dövründə törətdiyi müharibə cinayətlərinə həsr olunmuş sərgi-aksiya keçirilib.
Ueyk Dairə Məhkəməsi binası qarşısında baş tutan sərgi-aksiya Amerika-Azərbaycan Dostluq Təşkilatının sədri Adika İqbalın rəhbərliyi ilə təşkil edilib.
Sərgi-aksiyada Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın Gəncə, Naftalan, Bərdə, Tərtər, Mingəçevir və digər şəhərlərinə raket hücumları nəticəsində 12-si uşaq, 27-si qadın olmaqla 93 mülki şəxsin həlak olmasını, 454 nəfərin müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri almasını, Xocavənd rayonunun Edilli kəndində aşkar olunan kütləvi məzarlığı, Azərbaycan torpaqlarında basdırdığı minaları əks etdirən fotomateriallar nümayiş etdirilib.
Aksiya ilə maraqlanan şəhər sakinlərinə Ermənistanın müharibə cinayətləri barədə ətraflı məlumat verilib və bukletlər paylanılıb.

A protest exhibition depicting the war crimes of Armenia was held in Raleigh, USA
Raleigh, North Carolina, USA hosted a protest exhibition depicting Armenia’s war crimes in a period of thirty years of occupation and Second Karabakh War.
A protest exhibition held in front of the Wake County Courthouse was organized by Adika Iqbal, chairwoman of Azerbaijan Friendship Organization.
The photo materials depicting rocket attacks of the Armenian armed forces on Ganja, Naftalan, Barda, Tartar, Mingachevir and other cities of Azerbaijan, resulting in the death of 93 civilians, including 12 children and 27 women and injury of 454 people as well as mass grave found in Edilli village of Khojavend district.